Իրավունք 12:20 07/11/2019 Հայաստան
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանների՝ կալանքը գրավով փոխարինելու վերաբերյալ միջնորդությունը մերժելու դատարանի որոշումը սպասելի էր Լևոն Քոչարյանի համար։ Այդ մասին նա հայտնեց նիստի ավարտից հետո՝ լրագրողների հետ զրույցում։
«Ինձ թվում է, արդեն վաղուց էր պարզ, որ դատավոր Դանիբեկյանից արդարդատություն սպասելը երևի միամտություն է։ Հերթական ապօրինի որոշումն է»,-ասաց Քոչարյանի կրտսեր որդին։
Հիշեցնենք, որ քիչ առաջ Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը (Շենգավիթի նստավայր)՝ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի նախագահությամբ, մերժեց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի Փաստաբանական թիմի միջնորդությունը նրա նկատմամբ գրավ կիրառելու վերաբերյալ։

Право 12:34 07/11/2019 Армения
Решение суда общей юрисдикции города Еревана (резиденция в Шенгавите) под председательством судьи Анны Данибекян, который отклонил ходатайство адвокатов второго президента Республики Армения Роберта Кочаряна о залоге, было ожидаемым для сына экс-президента – Левона Кочаряна. Об этом он заявил в беседе с журналистами после заседания суда.
«Мне кажется, уже давно было ясно, что было бы, наверное, наивно ожидать правосудия от судьи Данибекян. Это очередное незаконное решение», – сказал младший сын Роберта Кочаряна.
Суд общей юрисдикции города Еревана (резиденция в Шенгавите) под председательством судьи Анны Данибекян немногим ранее огласил решение по ходатайству адвокатов второго президента Республики Армения Роберта Кочаряна о залоге. Суд отклонил ходатайство адвокатов.