Տնտեսություն 19:00 06/12/2019
Աշխատանքային այցով Մոսկվայում գտնվող փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը մասնակցել է Անկախ պետությունների համագործակցության տնտեսական խորհրդի 84-րդ նիստին:  Այս մասին հայտնում  է ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Նիստի օրակարգում ընդգրկված էին մեկ տասնյակից ավելի հարցեր: Քննարկվել են ԱՊՀ շրջանակներում տնտեսական համագործակցության արդիական հարցերը, Մինչև 2030 թվականը ԱՊՀ տնտեսական զարգացման ռազմավարության նախագիծը և Մինչև 2020 թվականը ԱՊՀ մասնակից պետությունների նորարարական համագործակցության միջպետական ծրագրի շրջանակներում պիլոտային միջպետական նորարարական նախագծերի իրականացման ընթացքը:
Ստորագրվել են մի շարք փաստաթղթեր ԱՊՀ մասնակից պետությունների էներգոռեսուրսների արտադրման և սպառման կանխատեսման, երկաթուղային տրանսպորտի համաձայնեցված սակագնային քաղաքականության, կրթական և գիտատեխնիկական ոլորտներում համագործակցության, հակաօդային պաշտպանության ընդհանուր համակարգի, ինչպես նաև տեղեկատվավերլուծական  նյութերի վերաբերյալ:

Economy 19:29 06/12/2019 Armenia
Armenian Deputy PM Mher Grigoryan participated in the regular session of the Commonwealth of Independent States (CIS) Economic Council held in Moscow on December 6. As the press service at the government reported, the issues discussed at the session related to the agenda of the CIS economic development agenda. In particular, the process of implementation of Draft strategy on CIS economic development by 2030 and projects on interstate pilot innovative cooperation among CIS member states by 2020 were touched upon.
The representatives of the participating delegations signed number of documents on production and consumption forecast of energy resources, the policy regulating on agreed tariffs of railway transportation, cooperation in educational and scientific-technical spheres, common air defense systems as well as information-analytical materials.