Հասարակություն 10:06 30/12/2019 Հայաստան
2019 թվականը all.me թվային ցանցի համար լի էր մեծ միջոցառումներով եւ ձեռքբերումներով, որոնց շարքում են մասնակցություն Պետերբուրգում «Եվրասիական մայրցամաքի տարանցիկ ներուժը» համաժողովի շրջանակում միջազգային տնտեսական համաժողովին եւ թեմատիկ նստաշրջանին, ինչպես նաեւ որպես հատուկ գործընկեր մասնակցություն «Տեղեկատվական տեխնոլոգիաներ 2019» համաշխարհային կոնգրեսին:
Նոր բիզնես մոդել
Իռլանդիայում տեղակայված all.me միջազգային ընկերությունը ներկայացրել է նոր հայեցակարգ եւ եզակի բիզնես մոդել, որն ուշադրությունը կենտրոնացնում է սոցցանցի օգտատերերի վրա: all.me-ի հիմնական գաղափարն է օգտատերերին իրենց ակտիվության համար պարգեւատրելը: all.me թվային պլատֆորմը տանուլ չտվող էկոհամակարգ է, որը կազմված է սոցցանցից (meNetwork), առեւտրային հարթակից (meMarket) եւ վճարման ծառայությունից (mePay): Այսպիսով, all.me հավելվածը բեռնելով՝ կարելի է հրապարակել լուսանկարներ, կոնտենտ ստեղծել, ապրանք գնել կամ վաճառել, ինչպես նաեւ սեփական գործունեության համար պարգեւատրում ստանալ:
2019-ը նոր կրիպտոարժույթի գործարկման եւ ֆինթեքի ոլորտի նորությունների հանդեպ հետաքրքրության աճի մասին հնչեղ հայտարարությունների տարի էր: Հենց այս տարի վերջերս թողարկված all.me ընկերության ME թոքեն թվային արժույթը 4 ամսում աճեց 1.375 տոկոսով:
Մասնակցություն թվային տրանսֆորմացիայի վերաբերյալ բանավեճերին
Օգտատերերի հետ փոխշահավետ փոխգործակցության խորացումը (պլատֆորմն օգտատերերին է տրամադրում գովազդի եկամտի մինչեւ 50 տոկոսը) հայեցակարգերից մեկն է, որը all.me ընկերությունների խմբի տնօրենների խորհրդի նախագահ Արտակ Թովմասյանը ներկայացրել է Պետերբուրգյան միջազգային տնտեսական համաժողով 2019-ի շրջանակում իր հանդիպումների ժամանակ:
Թովմասյանը all.me-ի ինովացիոն լուծումները ներկայացրել է նաեւ «Digital Transformation: A Death Knell for the Old World» թեմատիկ նստաշրջանի ժամանակ իր ելույթում: Ընկերությունը «Եվրասիական մայրցամաքի տարանցիկ ներուժը» համաժողովի ժամանակ, որին մասնակցել են Եվրասիական տնտեսական միության անդամ երկրների առաջնորդները, բարձրացրել է նաեւ նոր տեխնոլոգիաների, մասնավորապես՝ վճարման համակարգերի ներդրման հարցը, որոնք հիմնված են բլոքչեյն տեխնոլոգիաների վրա: Համաժողովի ժամանակ ելույթ ունենալիս all.me-ի ներկայացուցիչները հայտարարել են, որ ընկերությունը պատրաստ է Միությանը օգնություն ցուցաբերել տարանցիկ ներուժի մեծացման հարցում, ինչպես նաեւ միասնական վճարման թվային միավորի ստեղծման հարցում:
WCIT-ի հատուկ գործընկեր
Երեւանը հոկտեմբերին ՏՏ հանրույթի ուշադրության կենտրոնում էր, քանի որ հենց այստեղ անցկացվեց Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների WCIT 2019 համաշխարհային կոնգրեսը, որը 2019 թվականի ամենաերկար սպասված ՏՏ իրադարձություններից մեկն էր: Բնականաբար, all.me-ն չէր կարող մի կողմ քաշված մնալ: Ընկերությունը, եւ հատկապես երեւանյան գրասենյակը, նույնպես միացավ «ապակենտրոնացման ուժին»՝ դառնալով Կոնգրեսի հատուկ գործընկերը, որը Երեւանում էր հավաքել ավելի քան 70 երկրից 2500 մասնակիցների:
Պաշտոնական անձինք, ՏՏ առաջնորդները եւ ներդրողներն այցելեցին all.me-ի տաղավար՝ ծանոթանալու ընկերության ինովացիոն լուծումներին: all.me ընկերությունների խմբի տնօրենների խորհրդի նախագահը թեմատիկ նստաշրջանի խոսնակներից մեկն էր, որը նվիրված էր բլոքչեյն հայեցակարգին եւ թվային ակտիվներին:

Economy 13:07 30/12/2019
Participation in the St. Petersburg International Economic Forum 2019 and the panel session of the Transit Potential of the Eurasian Continent forum, joining the WCIT 2019 as a special partner – this year was full of great events and achievements for all.me digital network.
all.me, an international company headquartered in Ireland,  presented a new concept and a unique business model, which puts a social network user at the center. The idea of being awarded for your activity in a digital network is the core of all.me - a win-win ecosystem that consists of a social network (meNetwork), marketplace (meMarket), and payment service (mePay). Thus, by downloading all.me app one can post photos, create content, buy or sell goods and also get rewards for his activities.
2019 was a year of headline-making announcements about the launch of new crypto currencies and the rise of interest in fintech news. And, this was the year when all.me’s newly-issued digital currency meToken rose by 1,375% in four months.
Joining discussions on digital transformation
Deepening of mutually beneficial interaction with consumers (platform shares up to 50 percent of the advertising revenue with users) was one of the concepts that was presented by Chairman of the Board of Directors of the all.me group of companies Artak Tovmasyan during his meetings on the margins of the St. Petersburg International Economic Forum 2019. Mr. Tovmasyan also shared the innovative solutions of all.me during a panel speech at “Digital Transformation: A Death Knell for the Old World” session.
The company also pressed for the introduction of new technologies, in particular, payment systems based on blockchain technologies, during the Transit Potential of the Eurasian Continent forum which hosted leaders of the Eurasian Economic Union member states. Speaking during the forum, representatives of all.me said the company was ready to assist in increasing the transit potential of the Union and creating a single payment digital unit.
WCIT special partner
Yerevan was in the spotlight in October when Armenia’s capital city hosted WCIT 2019, one of the most anticipated IT events of the year. all.me naturally could not stand aside. all.me, with one of its offices established in Yerevan, joined “the power of decentralization”, becoming a special partner of the Congress that brought together 2,500 participants from around 70 countries.
Armenian officials, IT leaders and investors visited the all.me booth to discover the company's innovative solutions.  Chairman of the Board of Directors of all.me group was one of the speakers who broke down the concepts of blockchain and digital assets during a special session on the third day of the Congress.