Հասարակություն 10:06 30/12/2019 Հայաստան
2019 թվականը all.me թվային ցանցի համար լի էր մեծ միջոցառումներով եւ ձեռքբերումներով, որոնց շարքում են մասնակցություն Պետերբուրգում «Եվրասիական մայրցամաքի տարանցիկ ներուժը» համաժողովի շրջանակում միջազգային տնտեսական համաժողովին եւ թեմատիկ նստաշրջանին, ինչպես նաեւ որպես հատուկ գործընկեր մասնակցություն «Տեղեկատվական տեխնոլոգիաներ 2019» համաշխարհային կոնգրեսին:
Նոր բիզնես մոդել
Իռլանդիայում տեղակայված all.me միջազգային ընկերությունը ներկայացրել է նոր հայեցակարգ եւ եզակի բիզնես մոդել, որն ուշադրությունը կենտրոնացնում է սոցցանցի օգտատերերի վրա: all.me-ի հիմնական գաղափարն է օգտատերերին իրենց ակտիվության համար պարգեւատրելը: all.me թվային պլատֆորմը տանուլ չտվող էկոհամակարգ է, որը կազմված է սոցցանցից (meNetwork), առեւտրային հարթակից (meMarket) եւ վճարման ծառայությունից (mePay): Այսպիսով, all.me հավելվածը բեռնելով՝ կարելի է հրապարակել լուսանկարներ, կոնտենտ ստեղծել, ապրանք գնել կամ վաճառել, ինչպես նաեւ սեփական գործունեության համար պարգեւատրում ստանալ:
2019-ը նոր կրիպտոարժույթի գործարկման եւ ֆինթեքի ոլորտի նորությունների հանդեպ հետաքրքրության աճի մասին հնչեղ հայտարարությունների տարի էր: Հենց այս տարի վերջերս թողարկված all.me ընկերության ME թոքեն թվային արժույթը 4 ամսում աճեց 1.375 տոկոսով:
Մասնակցություն թվային տրանսֆորմացիայի վերաբերյալ բանավեճերին
Օգտատերերի հետ փոխշահավետ փոխգործակցության խորացումը (պլատֆորմն օգտատերերին է տրամադրում գովազդի եկամտի մինչեւ 50 տոկոսը) հայեցակարգերից մեկն է, որը all.me ընկերությունների խմբի տնօրենների խորհրդի նախագահ Արտակ Թովմասյանը ներկայացրել է Պետերբուրգյան միջազգային տնտեսական համաժողով 2019-ի շրջանակում իր հանդիպումների ժամանակ:
Թովմասյանը all.me-ի ինովացիոն լուծումները ներկայացրել է նաեւ «Digital Transformation: A Death Knell for the Old World» թեմատիկ նստաշրջանի ժամանակ իր ելույթում: Ընկերությունը «Եվրասիական մայրցամաքի տարանցիկ ներուժը» համաժողովի ժամանակ, որին մասնակցել են Եվրասիական տնտեսական միության անդամ երկրների առաջնորդները, բարձրացրել է նաեւ նոր տեխնոլոգիաների, մասնավորապես՝ վճարման համակարգերի ներդրման հարցը, որոնք հիմնված են բլոքչեյն տեխնոլոգիաների վրա: Համաժողովի ժամանակ ելույթ ունենալիս all.me-ի ներկայացուցիչները հայտարարել են, որ ընկերությունը պատրաստ է Միությանը օգնություն ցուցաբերել տարանցիկ ներուժի մեծացման հարցում, ինչպես նաեւ միասնական վճարման թվային միավորի ստեղծման հարցում:
WCIT-ի հատուկ գործընկեր
Երեւանը հոկտեմբերին ՏՏ հանրույթի ուշադրության կենտրոնում էր, քանի որ հենց այստեղ անցկացվեց Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների WCIT 2019 համաշխարհային կոնգրեսը, որը 2019 թվականի ամենաերկար սպասված ՏՏ իրադարձություններից մեկն էր: Բնականաբար, all.me-ն չէր կարող մի կողմ քաշված մնալ: Ընկերությունը, եւ հատկապես երեւանյան գրասենյակը, նույնպես միացավ «ապակենտրոնացման ուժին»՝ դառնալով Կոնգրեսի հատուկ գործընկերը, որը Երեւանում էր հավաքել ավելի քան 70 երկրից 2500 մասնակիցների:
Պաշտոնական անձինք, ՏՏ առաջնորդները եւ ներդրողներն այցելեցին all.me-ի տաղավար՝ ծանոթանալու ընկերության ինովացիոն լուծումներին: all.me ընկերությունների խմբի տնօրենների խորհրդի նախագահը թեմատիկ նստաշրջանի խոսնակներից մեկն էր, որը նվիրված էր բլոքչեյն հայեցակարգին եւ թվային ակտիվներին:

Общество 15:21 30/12/2019 Армения
Участие в Петербургском международном экономическом форуме и панельной сессии в рамках форума «Транзитный потенциал Евразийского континента», а также участие во Всемирном конгрессе информационных технологий 2019 в качестве специального партнера – 2019 год был полон больших мероприятий и достижений для цифровой сети all.me.
Новая бизнес модель
Международная компания с all.me, которая базируется в Ирландии, представила новую концепцию и уникальную бизнес-модель, которая фокусирует внимание на пользователях социальной сети. Основная идея all.me – вознаграждать пользователей за их активность. Цифровая платформа all.me представляет собой беспроигрышную экосистему, состоящую из социальной сети (meNetwork), торговой площадки (meMarket) и платежного сервиса (mePay). Таким образом, скачав приложение all.me, можно публиковать фотографии, создавать контент, покупать или продавать товары, а также получать вознаграждение за свою деятельность.
2019 был годом громких объявлений о запуске новый крипто валют и росте интереса к новостям в области финтека. Именно в этом году недавно выпущенная цифровая валюта компании all.me ME токен выросла на 1.375% за четыре месяца.
Участие в дискуссиях о цифровой трансформации
Углубление взаимовыгодного взаимодействия с потребителями (платформа делится с пользователями до 50% доходов от рекламы) было одной из концепций, которые представил Председатель Совета директоров группы компаний all.me Артак Товмасян в ходе своих встреч на полях Петербургского международного экономического форума 2019. Товмасян также поделился инновационными решениями all.me во время речи в ходе панельной сессии «Digital Transformation: A Death Knell for the Old World».
Компания также подняла вопрос внедрения новых технологий, в частности, платежных систем, основанных на технологиях блокчейна во время форума «Транзитный потенциал Евразийского континента», на котором присутствовали лидеры стран-членов Евразийского экономического союза. Выступая в ходе форума, представители all.me заявили, что компания готова оказывать помощьв увеличении транзитного потенциала Союза, а также в создании единой платежной цифровой единицы.
Специальный партнер WCIT
В октябре Ереван был в центре внимания ИТ-сообщества, так как именно здесь прошел Всемирный конгресс информационных технологий WCIT 2019 – один из самых долгожданных ИТ-событий 2019 года. Естественно all.me не могла остаться стороне. Компания, и в особенности офис в Ереване, также присоединился к «силе децентрализациии», став специальным партнером Конгресса, который собрал в Ереване 2500 участников из более, чем 70 стран.
Официальные лица, ИТ-лидеры и инвесторы посетили павильон all.me, чтобы ознакомиться с инновационными решениями компании. Председатель Совета директоров группы компаний all.me был одним из спикеров панельной сессии, посвященной концепции блокчейна и цифровых активов.