Հասարակություն 14:39 18/01/2020 Հայաստան
Տարատեսակ ստիկերները շփումը դարձնում են ավելի հետաքրքիր, խոսուն և գունեղ, և այս առիթով Վիվա-ՄՏՍ-ն իր բաժանորդներին է մատուցում բացառապես իրենց հասանելի ևս մեկ հետաքրքիր լուծում: Այս անգամ ընկերության բաժանորդները հնարավորություն ունեն օգտագործելու «Viber» հավելվածի լավագույն վճարովի ստիկերները՝ ֆիքսված 200 դրամ (ներառյալ ԱԱՀ) ամսավճարով՝ մինչև 2020թ. հունվարի 31-ը, ներառյալ:
Վիվա-ՄՏՍ-ից մանրամասնում են, որ ծառայությունից օգտվելու համար անհրաժեշտ է ունենալ ակտիվացված ինտերնետ ծառայություն և «Viber» հավելվածի ակտիվ հաշիվ, որի համար անհրաժեշտ է հավելվածը ներբեռնել «PlayStore»-ից կամ «AppStore»-ից:
Այնուհետև՝
- այցելել https://viberstickers.mts.am հղումով և հետևել հրահանգներին, կամ
- սեղմել համապատասխան գովազդային հղումը «Viber» հավելվածում և հետևել հրահանգներին:
Թվային հարթակում աստիճանաբար ավելի է մեծանում ստիկերներով շփվելու միտումը: Թե՛ երիտասարդները, թե՛ մեծահասակները նախընտում են միմյանց հետ շփվել ստիկերներով, առավել ևս եթե դրանք գրավիչ են և ծիծաղաշարժ: Վիվա-ՄՏՍ-ի նոր «Viber Stickers» ծառայությանը կարող են բաժանորդագրվել ընկերության կանխավճարային և հետվճարային բաժանորդները:
Ծառայության հիմնական առավելություններն են՝ ֆիքսված վճարը, հավելյալ ծախսերի բացակայությունը, մշտապես թարմացվող ստիկերների փաթեթը, ինչպես նաև առանց գովազդի օգտվելու հնարավորությունը:
Բաժանորդագրությունն ապաակտիվացնելու համար անհրաժեշտ է.
- այցելել https://viberstickers.mts.am/էջ, այնուհետև «Իմ հաշիվը» բաժնում սեղմել «Ապաբաժանորդագրվել», կամ
- ուղարկել «Stop» բառը պարունակող SMS 1020 կարճ համարին:
Ծառայությունը հասանելի է ռոումինգում: Ռոումինգում գտնվելիս ինտերնետի դիմաց վճարը և 1020 համարին ուղարկվող SMS հաղորդագրությունները հաշվարկվում է համաձայն տվյալ ուղղության համար նախատեսված սակագնի: «Viber» հավելվածից օգտվելիս (տեղական և միջազգային ցանցում) սպառված ինտերնետի գինը հաշվարկվում է ըստ բաժանորդի ընթացիկ սակագնային պլանի համար նախատեսված սակագնով:

Economy 16:34 18/01/2020 Armenia
Bright-colored stickers make communication more interesting, chatty and colorful, and on this occasion, Viva-MTS introduces another interesting solution to its subscribers. Only Viva-MTS subscribers get the opportunity to use Viber's best paid stickers for fixed 200 Դ monthly fee (VAT included) until January 31, 2020 inclusive, the company said in a release.
In order to use the service, Viva-MTS subscribers need an active Internet service and active “Viber” account installed from PlayStore or AppStore.
As a next step:
- Visit the following link: https://viberstickers.mts.am and follow the instructions; or
- Click on a respective advertising link in “Viber” application, and follow the instructions.
Communication with stickers gradually becomes trendy in the digital platforms. Both young people and adults prefer to chat with each other via stickers, especially if they are attractive and funny. Viva-MTS prepaid and postpaid subscribers can subscribe to the Company's new “Viber Stickers” service.
The core advantages of the service are the opportunity to use paid stickers for a fixed monthly fee without additional charges, regularly updated stickers pack and use without commercials.
In order to deactivate the subscription ones should take the following actions:
- Visit: https://viberstickers.mts.am, go to “My Account”, and press “Unsubscribe”;
- Send an SMS with the word “Stop” to the short number 1020.
The service is available in roaming. When in roaming the fee for the service is charged in accordance with the tariff set for the Internet and SMS to number 1020 in the given country. When using “Viber” (in local and international networks) the fee for the consumed Internet is charged according to the tariffs set for the subscriber’s current tariff plan.