Սպորտ 14:44 21/02/2020 Հայաստան
«Ինձ մոտիվացնում է մեր  ժողովուրդը, իմ ազգը, այն մարդիկ, ովքեր դրսում մոտենում են ինձ ու շնորհավորում»,- Բաղրամյան 26-ում տարվա 10 լավագույն մարզիկների պարգևատրման արարողությանը  լրագրողնորի հետ զրուցում ասաց  հայ հունահռոմեական ըմբշամարտիկ,  Օլիմպիական խաղերի ոսկե մեդալակիր, Եվրոպական խաղերի չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե ունեք մեկ օլիմպիական ոսկի, դեպի երկրորդը գնալու ճանապարհին ի՞նչն է  մոտիվացում։
Նրա խոսքով, մշտապես ասել է, որ կփորձի, կձգտի, իրենից  կախված ամեն ինչ անել հաղթանակի հասնելու համար։
«Այս տարի էլ կանեմ ամեն ինչ կրկնակի օլիմպիական չեմպիոն դառնալու համար»,- ասաց մարզիկը։
Հարցին՝  հավանական համարո՞ւմ եք վարչապետ Փաշինյանի հայտարարությունը, որ 2050 թվականին ունենալ առնվազն 25 օլիմպիական ոսկե մեդալ, նա նշեց, որ չի կարող ասել, թե 2050 թվականին քանի օլիմպիական չեմպիոն կունենան, բայց վստահ է, որ երկուսից ավելի շատ կունենան. «Բայց այդ 25-ից որ մի քանիսինն իմը լինի, շատ լավ կլինի»։
«Իմ կարծիքով, պետք է քրտնաջան աշխատել, մարզիկներն իրենց առջև դնեն նպատակ ու հասնեն այդ նպատակին։ Այդ դեպքում մենք լավ արդյունքներ կունենաք։ Զգում ենք կառավարության, օլիմպիական կոմիտեի, նախարարության կողմից ուշադրություն»,- ասաց Ա. Ալեքսանյանը։

Спорт 18:25 21/02/2020 Армения
«Меня мотивирует мой народ, те люди, которые при встрече подходят ко мне и поздравляют», – заявил в беседе с журналистами на церемонии награждения 10 лучших спортсменов Армении борец греко-римского стиля, олимпийский чемпион, чемпион Европейских игр Артур Алексанян.
По его словам, он всегда говорил, что постарается, будет стремиться, сделает всё от него зависящее, чтобы победить.
«В этом году сделаю всё, чтобы стать двукратным олимпийским чемпионом», – отметил он.
На вопрос, считает ли он возможным завоевание до 2050 года не менее 25 олимпийских золотых медалей, как об этом ранее заявил премьер-министр РА Никол Пашинян, он ответил, что не может сказать, сколько олимпийских чемпионов будет в 2050 году, но уверен, что их точно будет больше двух. «Если из этих 25 медалей несколько будут моими, будет очень здорово», – добавил спортсмен.
«На мой взгляд, необходимо усердно работать, спортсмены должны ставить перед собой цели и добиваться их. В таком случае мы достигнем хороших результатов. Мы чувствуем внимание правительства, Олимпийского комитета, министерства», – отметил А. Алексанян.