Սպորտ 14:44 21/02/2020 Հայաստան
«Ինձ մոտիվացնում է մեր  ժողովուրդը, իմ ազգը, այն մարդիկ, ովքեր դրսում մոտենում են ինձ ու շնորհավորում»,- Բաղրամյան 26-ում տարվա 10 լավագույն մարզիկների պարգևատրման արարողությանը  լրագրողնորի հետ զրուցում ասաց  հայ հունահռոմեական ըմբշամարտիկ,  Օլիմպիական խաղերի ոսկե մեդալակիր, Եվրոպական խաղերի չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե ունեք մեկ օլիմպիական ոսկի, դեպի երկրորդը գնալու ճանապարհին ի՞նչն է  մոտիվացում։
Նրա խոսքով, մշտապես ասել է, որ կփորձի, կձգտի, իրենից  կախված ամեն ինչ անել հաղթանակի հասնելու համար։
«Այս տարի էլ կանեմ ամեն ինչ կրկնակի օլիմպիական չեմպիոն դառնալու համար»,- ասաց մարզիկը։
Հարցին՝  հավանական համարո՞ւմ եք վարչապետ Փաշինյանի հայտարարությունը, որ 2050 թվականին ունենալ առնվազն 25 օլիմպիական ոսկե մեդալ, նա նշեց, որ չի կարող ասել, թե 2050 թվականին քանի օլիմպիական չեմպիոն կունենան, բայց վստահ է, որ երկուսից ավելի շատ կունենան. «Բայց այդ 25-ից որ մի քանիսինն իմը լինի, շատ լավ կլինի»։
«Իմ կարծիքով, պետք է քրտնաջան աշխատել, մարզիկներն իրենց առջև դնեն նպատակ ու հասնեն այդ նպատակին։ Այդ դեպքում մենք լավ արդյունքներ կունենաք։ Զգում ենք կառավարության, օլիմպիական կոմիտեի, նախարարության կողմից ուշադրություն»,- ասաց Ա. Ալեքսանյանը։

Sport 16:06 21/02/2020 Armenia
Greco-Roman wrestler Artur Aleksanyan, an Olympic gold medalist and five-time European champion, claims the Armenian people’s support motivates him to win more titles.
Speaking to reporters during the award ceremony of the 10 best athletes of the year at the Presidential Palace, Aleksanyan reiterated his commitment to take every effort to gain more victories.
“This year too I will do my best to win the second Olympic gold medal," the athlete said.
Asked whether Prime Minister Pashinyan's statement on winning at least 25 Olympic gold medals by 2050 is realistic, he said he cannot say how many Olympic champions Armenia will have in 2050, but is confident that they will be more than two. "But it would be great if I won some of those 25 medals,” he said.
“I believe we need to work hard. Athletes should set goals and achieve them. In that case we will have good results. We feel the support of the government, the Olympic Committee and the ministry,” the champion said.