Քաղաքական 10:20 06/04/2020 Արցախ
Ապրիլի 5-ին՝ ժամը 17:30-ի սահմանում, ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից, հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 2000թ. ծնված Արայիկ Ռոբերտի Շախպազյանը: ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, վիրավորում ստացած զինծառայողն անմիջապես տեղափոխվել է զինվորական հոսպիտալ, նրա վիճակը գնահատվում է բավարար: Դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն:
«Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կոչ է անում հակառակորդ կողմին ձեռնպահ մնալ սադրիչ գործողություններից և հայտարարում, որ իրադրության հետագա լարման դեպքում հետևանքների ողջ պատասխանատվությունն ընկնելու է ադրբեջանական կողմի վրա»,- նշված է Արցախի ՊՆ հայտարարության մեջ:

Политика 10:40 06/04/2020 НКР
5 апреля около 17:30 по местному времени на оборонительном участке одной из воинских частей Армии обороны Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики, НКР), дислоцированных на восточном направлении, от произведенного ВС Азербайджана выстрела огнестрельное ранение получил военнослужащий АО НКР Араик Робертович Шахпазян (2000 г.р.). Об этом сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
Военнослужащий немедленно был госпитализирован в военный госпиталь. Его состояние оценивается как удовлетворительное.
Для выяснения деталей инцидента ведется следствие.
«Министерство Республики Арцах призывает сторону противника воздержаться от провокационных действий и заявляет, что в случае дальнейшего обострения ситуации вся ответственность за последствия ляжет на азербайджанскую сторону», – отмечается в сообщении.