Առողջություն 11:36 10/04/2020 Արցախ
Արցախի առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ այս պահի դրությամբ Քաշաթաղի բուժմիավորումում մեկուսացված 6 քաղաքացիներ կան, որոնցից երկուսն ունեն ջերմություն: Նրանք առնչվում են Միրիկ գյուղում արձանագրված դեպքի հետ: Այս մասին հայտնում են Արցախի տեղեկատվական շտաբից։
6 քաղաքացիներից էլ փորձանմուշ է վերցվել և ուղարկվել հետազոտության: Եվս երեք քաղաքացուց փորձանմուշ է վերցվել ավելի ուշ:
Միրիկն ու հարակից համայնքները շարունակում են մնալ ինքնամեկուսացման մեջ, այնտեղ հերթապահություն իրականացնող բուժանձնակազմը տեղից որևէ ահազանգ չի ստացել:

Health 13:49 10/04/2020 NKR
As many as six citizens have been quarantined at Kashatagh Regional Medical Unit of Artsakh after coming into contact with a confirmed coronavirus case in the village of Mirik, the Artsakh Information Headquarters reported, citing the Ministry of Health.
Two of the quarantined citizens have fever, the ministry said. All six citizens have been tested for COVID-19, with the test results bending. Three more citizens have also been tested afterwards.
Residents of Mirik and the nearby communities keep self-quarantining, with the medical staff on duty having received no complaints from them.