Առողջություն 16:23 27/04/2020 Հայաստան
Գյումրու ինֆեկցիոն հիվանդանոցում այս պահին կորոնավիրուսով 65 հիվանդ է բուժում ստանում, նրանցից 59 հիվանդը Շիրակի մարզի բնակիչ է։ Այս մասին հայտնում են Շիրակի մարզպետարանից։
Գյումրու ինֆեկցիոն հիվանդանոցում բուժում ստացող 59 հիվանդներից զատ 11 հիվանդներ բուժում են ստանում մայրաքաղաքում, 10 անձ առողջացել և դուրս է գրվել, հիվանդության արդյունքում արձանագրվել է մահվան 3 դեպք: Շիրակի մարզում այս պահին մեկուսացման և ինքնամեկուսացման ցուցում ունի 277 քաղաքացի։
Մարտի մեկից մինչ օրս մարզի բուժհաստատություններում և հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնի մարզային կենտրոնում իրականացվել է 686 նմուշառում։ Ռիսկերի և շփումների բացահայտման և մեկուսացման աշխատանքներն իրականացվում են շարունակաբար։

Society 18:45 27/04/2020 Armenia
As of April 27, 65 patients are hospitalized at Gyumri Infectious hospital diagnosed with coronavirus. As Shirak Governor’s office reported, 59 out of the total number are residents of Shirak. According to the source, thus far 10 patients have recovered and discharged from hospital, three have died. Around 277 people have been advised to self-isolate in the province.
Since March 1, 686 coronavirus tests have been performed at Shirak hospitals and the regional branch of the National Center for Disease Control and Prevention. Works on revealing the circle of interactions of the confirmed cases and diminishing the further spread of the virus continue, the source added.