Հասարակություն 11:01 13/05/2020 Հայաստան
Մայիսի 13-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 3718 դեպք, որոնցից 1500-ն` առողջացած, 48-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 2149 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 34766 թեստավորում:
Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, այսպիսով` Հայաստանում գրանցվել է կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 180 նոր դեպք և 70 առողջացած։
Մահվան դեպքի վերաբերյալ հայտնում են, որ պացիենտը եղել է 65 տարեկան (տղամարդ), չի ունեցել ուղեկցող խրոնիկական հիվանդություն:
Նախորդ օրը արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 21 է։

Health 12:46 13/05/2020 Armenia
Armenia has confirmed 180 new coronavirus infections, bringing the total number of cases to 3,718 in the country as of 11 a.m. Wednesday, May 13, the Ministry of Health reports. 70 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 1,500.
The number of COVID-19 fatalities has reached 48 after one more patient died on Tuesday.
The latest victim was a 65-year-old male patient who had no underlying chronic health condition, the ministry said.
Apart from that, two cases of death were registered on Friday when the patient had tested positive for coronavirus, but the causes of deaths were another disease. The total of such death cases is .