Հասարակություն 12:08 06/06/2020 Արցախ
Մայիսի 31-ից հունիսի 6-ն ընկած ժամանակահատվածում, արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում, հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 100 անգամ, որի ընթացքում հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է  ավելի քան 1000 կրակոց: Այս մասին հայտնում են Արցախի պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից։
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հետևում են հրադադարի պահպանման ռեժիմին՝  շարունակելով  վստահորեն իրականացնել առաջադրված մարտական խնդիրները:
Հիշեցնենք, որ նախորդ շաբաթ հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 100 անգամ՝ տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով  ավելի քան 600 կրակոց:

Politics 14:37 06/06/2020 NKR
Azerbaijani military breached the ceasefire along the Artsakh-Azerbaijan Line of Contact around 100 times in the past week, the Artsakh Defense Ministry reported.
In the period from May 31 to June 6, the Azerbaijani forces fired more than 1,000 shots towards the Armenian defense positions from firearms of different calibers, the source said.
The Defense Army’s frontline troops maintain the ceasefire regime and continue to confidently fulfill their combat duties.
To remind, the Azerbaijani forces fired 600 shots toward the Artsakh defense positions in the previous week.