Առողջություն 11:08 10/06/2020 Հայաստան
Նախորդ օրվա ընթացքում կորոնավիրուս է հաստատվել ևս 428 մարդու մոտ, մեկ օրվա ընթացքում մահացել է կորոնավիրուսով 13 հիվանդ, որից 3-ը, ըստ ԱՆ-ի, «այլ հիվանդությունների պատճառով։
Մեկ օրվա ընթացքում առողջացել է 775 մարդ։
Առողջապահության նախարարությունից  մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 71 (տղամարդ), 62 (կին), 54 (տղամարդ), 60 (կին), 58 (տղամարդ), 59 (կին), 66 (կին), 84 (տղամարդ), 93 (տղամարդ), 75 (տղամարդ) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Ըստ ԱՆ-ի, նախորդ օրն արձանագրվել է «մահվան 3 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 77 է»:
Այսպիսով, հունիսի 10-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 14103 դեպք, որոնցից 5226-ն` առողջացած, 304-ը` մահվան ելքով, որից 77-ը, ըստ ԱՆ-ի, «այլ հիվանդությունների պատճառով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 8573 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 73156 թեստավորում:

Здоровье 11:22 10/06/2020 Армения
Согласно опубликованным немногим ранее данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 среды, 10 июня, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 14103.
От COVID-19 выздоровели в общей сложности 5226 человек, число случаев с летальным исходом составило 304. При этом 77 пациентов с коронавирусом, согласно сообщению Минздрава РА, скончались «по причине других болезней».
Фактически на лечении находятся 8573 пациента. В целом было проведено 73156 тестирований.
За минувшие сутки подтверждено 428 новых случаев коронавируса.
За сутки скончались 13 пациентов с коронавирусом, 3 из них, как сообщает Минздрав, «по причине другой болезни».
За сутки выздоровели 775 человек.
Что касается случаев смерти, из Минздрава сообщают, что скончавшиеся за минувшие сутки пациенты были в возрасте 71 года (мужчина), 62 лет (женщина), 54 лет (мужчина), 60 лет (женщина), 58 лет (мужчина), 59 лет (женщина), 66 лет (женщина), 84 лет (мужчина), 93 лет (мужчина), 75 лет (мужчина).  Все они страдали сопутствующими хроническими заболеваниями.
За минувшие сутки, как сообщают из Минздрава Армении, были зарегистрированы еще «3 случая смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине других заболеваний. Общее число таких случаев составляет 77».