Առողջություն 11:08 10/06/2020 Հայաստան
Նախորդ օրվա ընթացքում կորոնավիրուս է հաստատվել ևս 428 մարդու մոտ, մեկ օրվա ընթացքում մահացել է կորոնավիրուսով 13 հիվանդ, որից 3-ը, ըստ ԱՆ-ի, «այլ հիվանդությունների պատճառով։
Մեկ օրվա ընթացքում առողջացել է 775 մարդ։
Առողջապահության նախարարությունից  մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 71 (տղամարդ), 62 (կին), 54 (տղամարդ), 60 (կին), 58 (տղամարդ), 59 (կին), 66 (կին), 84 (տղամարդ), 93 (տղամարդ), 75 (տղամարդ) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Ըստ ԱՆ-ի, նախորդ օրն արձանագրվել է «մահվան 3 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 77 է»:
Այսպիսով, հունիսի 10-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 14103 դեպք, որոնցից 5226-ն` առողջացած, 304-ը` մահվան ելքով, որից 77-ը, ըստ ԱՆ-ի, «այլ հիվանդությունների պատճառով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 8573 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 73156 թեստավորում:

Health 11:53 10/06/2020 Armenia
Armenia has confirmed 428 new coronavirus infections, bringing the national tally to 14,103 as of 11 a.m. Wednesday, June 10, the Ministry of Health reports.
775 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 5,226.
The COVID-19 deaths have grown by 10 to 227. The latest victims were 71 (male), 62 (female), 54 (male), 60 (female), 58 (male), 59 (female), 66 (female), 84 (male), 93 (male) and 75 (male) years old. All had underlying chronic health conditions, the ministry said.
In addition, 3 cases of death were recorded on Tuesday when the patients tested positive for COVID-19, but the cause of death was another disease. The total of such cases is 77.