Առողջություն 11:10 01/07/2020 Հայաստան
Հուլիսի 1-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 26065 դեպք, որոնցից 14563-ն` առողջացած, 453-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10900 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 111665 թեստավորում:
Նախորդ օրվա ընթացքում գրանցվել է կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 523 նոր դեպք և 515 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ԱՆ-ից հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 65 (տղամարդ), 74 (տղամարդ), 62 (կին), 83 (տղամարդ), 79 (կին), 70 (կին), 65 (կին), 76 (տղամարդ), 66 (տղամարդ) և 76 (տղամարդ) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 149 է:

Health 11:30 01/07/2020 Armenia
Armenia has confirmed 523 new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 26,065 as of 11 a.m. Wednesday, July 1, the Ministry of Health reports.
515 more patients have recovered from Covid-19 with the total number of recoveries now standing at 14,563.
The COVID-19 deaths have increased by 10 to 453.
The latest victims were 65 (male), 74 (male), 62 (female), 83 (male), 79 (female), 70 (female), 65 (female), 76 (male), 66 (male) and 76 (male) years old. All had underlying chronic health conditions, the ministry said.
In addition, 2 cases of death were registered in the past 24 hours when the patients tested positive for COVID-19, but the cause of death was another disease. The total of such cases is 149.