Օգոստոսի 25-ը Վրաստանում հայտարարվել է սգո օր
Շատիլիի ճանապարհին տեղի ունեցած ողբերգության զոհերի հիշատակը հարգելու համար, օգոստոսի 25-ը Վրաստանում հայտարարվել է սգո օր: Այս տեղեկությունը, վրացական Առաջին ալիքի փոխանցմամբ, տարածել է կառավարության մամուլի ծառայությունը:
Ըստ նրանց, համապատասխան հրամանագիրը այսօր ստորագրել է վարչապետ Գիորգի Գախարիան:
Հրամանագրի համաձայն, սգո օրվա կապակցությամբ, Վրաստանի ողջ տարածքում վարչական շենքերից իջեցվելու է պետական դրոշը:
Դուշեթիի մունիցիպալիտետում, Շատիլիի ճանապարհին տեղի ունեցած ավտովթարի հետևանքով մահացել է 17 մարդ: Ծանր վիրավորվել է երեք ուղևոր: Նրանց տեղափոխել են առաջին համալսարանական կլինիկա: Ըստ բժիշկների, տուժածների վիճակը ծայրահեղ ծանր է:

Общество 12:01 24/08/2020 Регион
В связи с ДТП на дороге в Шатили, в котором погибли 17 человек, 25 августа объявлен в Грузии днем траура, об этом сообщает пресс-служба правительства. Информацию передает sputnik-georgia.
Соответствующее распоряжение подписал сегодня премьер-министр Грузии Георгий Гахария.
Согласно указу, в связи с днем траура государственный флаг будет приспущен на всех административных зданиях по всей Грузии.
17 человек погибли в автокатастрофе на дороге в Шатили в Душетском муниципалитете в воскресенье вечером. Трое пассажиров микроавтобуса, который свалился в пропасть с 80-метровой высоты, выжили. Они доставлены в Тбилиси в Первую университетскую клинику. По словам врачей, состояние пострадавших - крайне тяжелое.