Օգոստոսի 25-ը Վրաստանում հայտարարվել է սգո օր
Շատիլիի ճանապարհին տեղի ունեցած ողբերգության զոհերի հիշատակը հարգելու համար, օգոստոսի 25-ը Վրաստանում հայտարարվել է սգո օր: Այս տեղեկությունը, վրացական Առաջին ալիքի փոխանցմամբ, տարածել է կառավարության մամուլի ծառայությունը:
Ըստ նրանց, համապատասխան հրամանագիրը այսօր ստորագրել է վարչապետ Գիորգի Գախարիան:
Հրամանագրի համաձայն, սգո օրվա կապակցությամբ, Վրաստանի ողջ տարածքում վարչական շենքերից իջեցվելու է պետական դրոշը:
Դուշեթիի մունիցիպալիտետում, Շատիլիի ճանապարհին տեղի ունեցած ավտովթարի հետևանքով մահացել է 17 մարդ: Ծանր վիրավորվել է երեք ուղևոր: Նրանց տեղափոխել են առաջին համալսարանական կլինիկա: Ըստ բժիշկների, տուժածների վիճակը ծայրահեղ ծանր է:

Society 13:18 24/08/2020 Region
Flags on all government buildings across Georgia will be flying at half staff on August 25 as the day has been announced a day of mourning in recognition of those who died during the tragic accident on Shatili road yesterday, Agenda.ge reported.
As The Georgian Interior Ministry reported earlier 17 people died and three others were badly injured in a road accident close to the village of Biso.
The ministry said that the minibus fell down a 80 meter rocky slope from the Shatili road. An investigation into the accident has been launched.