Քաղաքական 10:48 05/10/2020 Տարածաշրջան
Ադրբեջանի քաղաքներում ապրող խաղաղ բնակչությանը կրկին կոչ ենք անում անհապաղ լքել իրենց բնակավայրերը. ԱՀ նախագահի խոսնակ.
«Թշնամին կրկին հրթիռակոծում է Ստեփանակերտ և Շուշի քաղաքները։ Պաշտպանության բանակի պատասխանը չի ուշանա։
Սակայն ի տարբերություն Բաքվի ահաբեկչական իշխանության, մենք թիրախավորում ենք ոչ թե քաղաքացիական բնակչությանը, այլ խոշոր քաղաքներում մշտական տեղակայում ունեցող ռազմական օբյեկտները։
Այդ քաղաքներում ապրող խաղաղ բնակչությանը կրկին կոչ ենք անում անհապաղ լքել իրենց բնակավայրերը, որպեսզի խուսափեն հնարավոր զոհերից»։

Политика 10:56 05/10/2020 НКР
Пресс-секретарь президента Арцаха: Призываем жителей этих городов Азербайджана незамедлительно покинуть места проживания
«Враг вновь обстреливает города Степанакерт и Шуши. Ответ Армии обороны Арцаха не запоздает», – заявил на своей странице в соцсети Facebook пресс-секретарь президента Арцаха Ваграм Погосян.
«Но в отличие от террористической власти Азербайджана, мы целимся не в гражданское население, а в постоянно дислоцированные в крупных городах военные объекты.
Мирных жителей этих городов вновь призываем незамедлительно покинуть места проживания, чтобы избежать возможных жертв», – подчеркнул он.