Առավոտյան հրթիռակոծվել են Ստեփանակերտի կենտրոնական շուկան և այլ բնակավայրեր. ԱՀ ԱԻՊԾ
ԱՀ Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը հայտնում է, որ այսօր առավոտյան հրթիռակոծվել է Ստեփանակերտի կենտրոնական շուկան և այլ բնակավայրեր:
«Երեկ, հոկտեմբերի 30-ին Հայաստանի  և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպումից և կրակի դադարեցման շուրջ ձեռքբերված համաձայնությունների անվերապահ կատարման պայմանավորվածությունից շատ չանցած, Արցախի մայրաքաղաքը կրկին արթնանում է թշնամու արձակած հրթիռների ձայներից:
Առավոտյան ժամը 7:08-ին քաղաքում լսվել են պայթյունի ձայներ: Նույն վարկյանին միացել է օդային տագնապի ազդանշանը:
Այս անգամ Ստեփանակերտի կենտրոնական շուկան է ադրբեջանական ուժերի թիրախում: Ավերվել է հանրային նշանակության ենթակառուցվածքի մի մասը, նյութական մեծ վնաս պատճառել խաղաղ բնակչությանը:
Հաջորդ պայթյունից  ավերվել է բնակելի տուն՝ ամբողջ գույքով: Մասնակի վնասվել են նաև հարևանությամբ գտնվող բնակարանները:
Նախնական տվյալներով տուժածներ չկան:
Նշենք, որ հոկտեմբերի 30-ի լույս 31-ի գիշերն, ընդհանուր առմամբ մայրաքաղաքում և շրջաններում պահպանվել էր  հարաբերական հանգիստ իրավիճակը»,- ասվում է հայտարարության մեջ::

Azerbaijan again bombards Artsakh capital after Geneva commitment not to target civilian settlements
11:12 31/10/2020
The Azerbaijani military carried out renewed strikes on the Artsakh capital city of Stepanakert and other districts on Saturday morning, shortly after committing not to deliberately target civilian settlements or non-military objects in Geneva.
The Artsakh State Service of Emergency Stations said that explosions were heard in the city at 7:08am, with an air raid siren going off immediately.
The Azerbaijani forces targeted the central market of Stepanakert, causing heavy damages to the civilians and partly destroying the public infrastructure.
“Another strike fully destroyed a residential house. The nearby houses were also partly damaged. According to preliminary data, there are no casualties,” the service said.