Հասարակություն 15:23 01/11/2020 Արցախ
ԱՀ Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը հայտնում է Արցախի խաղաղ բնակավայրերի հերթական ռմբակոծությունների մասին:
«Այսօր օրվա ընթացքում Ադրբեջանը շարունակել է կրակի տակ պահել Արցախի խաղաղ բնակավայրերը։
Մարտունի քաղաքը և շրջանի հարակից գյուղերը ենթարկվել են ավիառմբակոծությունների։ Տուժածներ չկան, իսկ ավերածությունների հետևանքով վնասների չափը ճշտվում է։
Կեսօրին տարբեր զինատեսակներից, հիմնականում գրադի և սմերչի կայանքներից թշնամական ուժերը հրթիռակոծել են Շուշի քաղաքը, բազմաթիվ ավերածությունների կողքին մասնակի վնասվել է նաև բերդաքաղաքի պարսկական «Գոհար աղա» մզկիթը։
Ռազմական ավիացիա կիրառվել է նաև Մարտակերտում։ Քաղաքը հերթական անգամ ենթարկվել է ռմբակոծության։ Այստեղ ևս քաղաքացիական բնակչության շրջանում տուժածներ չկան։
Պայթյուններ հնչել են նաև Ստեփանակերտում։  Տուժածներ չկան։ Օրվա ընթացքում միայն մայրաքաղաքում 7 անգամ հնչել է օդային տագնապի ազդանշանը»,-ասվում է ԱԻՊԾ տարածած հաղորդագրության մեջ։

Society 16:15 01/11/2020 NKR
The Azerbaijani military carried out renewed strikes on civilian settlements of Artsakh on Sunday, November 1, the State Service of Emergency Situations said in a statement.
“Azerbaijan has continued to fire on civilian settlements today. The town of Martuni and its neighboring villages were subjected to aerial bombing,” the service said.
No casualties were reported in the areas, with the physical damage under assessment.
“At noon, the Azerbaijani forces carried out missile attacks on Shushi, mainly from Grad and Smerch launchers. Many structures in the town were ruined, including partial damage to the Persian Gohar Agha mosque.
“The military aviation was also used in an attack on Martakert. That town was once again bombed, although there were no civilian casualties in the attack. Explosions were heard in Stepanakert as well, with no casualties. The air raid siren went off 7 times in the capital city alone,” the statement read.