Առողջություն 11:16 30/11/2020 Հայաստան
Հայաստանում երեկ կատարվել է 1098 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 356 նոր դեպք: Առողջացել է 1078 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 26 մարդ։ Նրանիցի 4-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, նոյեմբերի 30-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 135124 դեպք, որոնցից 108442-ն` առողջացած, 2164-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 542 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 23976 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 510127 թեստավորում:

Общество 11:33 30/11/2020 Армения
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 356 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 1098 тестах), выздоровели 1078 человек.
За минувшие сутки скончался 26 пациент с коронавирусом, 4 из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине другой болезни.
Таким образом, по положению на 11:00 понедельника, 30 ноября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 135124. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 108442 человек.
Число случаев с летальным исходом составило 2164. Зарегистрированы также случаи смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 542.
Фактически на лечении находятся 23976 пациентов. В общей сложности было проведено է 510127 тестирований