Առողջություն 11:15 11/01/2021 Հայաստան
Հայաստանում երեկ կատարվել է 1025 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 157 նոր դեպք: Առողջացել է 561 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 4 մարդ: Նրանցից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, հունվարի 11-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 162288 դեպք, որոնցից 149873-ն` առողջացած, 2931-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս  702 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 8782 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 609930 թեստավորում:

Здоровье 11:28 11/01/2021 Армения
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 157 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 1025 тестах), выздоровели 561 человек.
За минувшие сутки скончались 4 пациента с коронавирусом, 2 из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине другой болезни.
Таким образом, по положению на 11:00 понедельник, 11 января, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 162288. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 149873 человека.
Число случаев с летальным исходом составило 2931. За минувшие сутки зарегистрированы также случаи смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 702.
Фактически на лечении на данный момент находятся 8782 пациента. В общей сложности было проведено 609930 тестирований.