Առողջություն 11:15 26/01/2021 Հայաստան
Հայաստանում երեկ կատարվել է 1938 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 138 նոր դեպք: Առողջացել է 472 հիվանդ: Մեկ օրում մահացել է 10 մարդ:  Նրանցից 5-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Հունվարի 26-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 166232 դեպք, որոնցից 155404-ն` առողջացած, 3052-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս  758 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 7018 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 639482 թեստավորում:

Здоровье 12:04 26/01/2021 Армения
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 138 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 1938 тестах), выздоровели 472 человека.
За минувшие сутки скончались 10 пациентов с коронавирусом, 5 из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине другой болезни.
Таким образом, по положению на 11:00 вторника, 26 января, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 166232.
От COVID-19 выздоровели в общей сложности 155404 человека. Число случаев с летальным исходом составило 3052.
Зарегистрированы также случаи смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 758.
Фактически на лечении на данный момент находятся 7018 пациентов. В общей сложности было проведено 639482 тестирования.