Քաղաքական 11:10 02/02/2021 Տարածաշրջան
Ադրբեջանի պետական սահմանային ծառայությունը հայտարարել է Հայաստանի հետ սահմանին հրադադարի ռեժիմի խախտման մասին, Հայաստանի Պաշտպանության նախարարությունը հերքել է այս տվյալները՝ այն որակելով սուտ: Այս մասին գրում է Ria-ն։
Ըստ Ադրբեջանի հաղորդագրության, «հակառակորդի կողմից սադրանքները շարունակվում են Հայաստանի հետ Ադրբեջանի պետական սահմանին» ու փետրվարի 2-ին, ժամը 05:00-ի սահմաններում,  Տավուշի մարզի Ներքին Ոսկեպար գյուղում  (Ադրբեջանն այն ներկայացնում է Ղազախի շրջանի գրավված Աշագի Ասկիպարա գյուղ․-խմբ․) տեղակայված Հայաստանի զինված ուժերը 20 անգամ խախտել են հրադադարի ռեժիմը՝ «կրակոցներ արձակելով Ադրբեջանի պետական սահմանային ծառայության սահմանային մարտական կետի ուղղությամբ»։
«Դա բացարձակ սուտ է», - «ՌԻԱ Նովոստի»-ին ասել է ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի գլխավոր վարչության պետ Գևորգ Ալթունյանը:

Политика 11:55 02/02/2021 Регион
Госпогранслужба Азербайджана заявила о нарушении режима прекращения огня на границе с Арменией, в армянском Минобороны эти данные опровергли, назвав ложью. Об этом пишет РИА Новости.
Как сообщает пресс-служба азербайджанского ведомства, якобы подразделения ВС Армении 2 февраля около 05.00 вблизи села Неркин Воскепар (Азербайджан представляет его как село Ашагы Аскипара Газахского района. – ред.) Тавушской области Армении «20 раз нарушили режим прекращения огня, обстреляв из пулеметов территорию в направлении погранично-боевого пункта государственной погранслужбы Азербайджана».
«Это абсолютная ложь», - заявил РИА Новости начальник главного управления информации и по связям с общественностью минобороны Армении Геворг Алтунян.