Առողջություն 12:16 02/02/2021 Արցախ
Արցախում փետրվաի 1-ին կատարվել է 24 թեստավորում, որի արդյունքում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1 նոր դեպք: Վարակակիրը  նախկինում հաստատված օջախի կոնտակտավոր է: Արցախի առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 19  վարակակիր, իսկ թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:
Արցախում, ընդհանուր առմամբ, 2021 թվականին  կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 1935 քաղաքացու հետազոտություն, որից  457-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

Здоровье 12:41 02/02/2021 НКР
Согласно предоставленным министерством здравоохранения Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) данным, в Арцахе за сутки подтвержден 1 новый случай коронавируса.
В Арцахе 1 февраля проведено 24 теста, 1 из которых оказался с положительным результатом. Инфицированный – контактное лицо ранее подтвержденного очага.
От коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 19 пациентов, пациенты с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
В общей сложности, в Арцахе в 2021 году проведено обследование 1935 человек, у 457 из них ответ теста на коронавирус оказался положительным.