Առողջություն 12:24 06/02/2021 Արցախ
Արցախում փետրվարի 5-ին կատարվել է 46 թեստավորում, որի արդյունքում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2 նոր դեպք: Վարակակիրները  նախկինում հաստատված օջախների կոնտակտավորներ են: Արցախի առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում    28 վարակակիր, իսկ  թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:
Արցախում, ընդհանուր առմամբ, 2021 թվականին  կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 2170 քաղաքացու հետազոտություն, որից  481-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

Здоровье 12:33 06/02/2021 НКР
Согласно предоставленным министерством здравоохранения Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) данным, в Арцахе за сутки подтверждено 2 новых случая коронавируса.
В Арцахе 5 февраля проведено 46 тестов, 2 из которых оказались с положительным результатом. Инфицированные – контактные лица ранее подтвержденных очагов.
От коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 28 пациентов, пациенты с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
В общей сложности, в Арцахе в 2021 году проведено обследование 2170 человек, у 481 из них ответ теста на коронавирус оказался положительным.