Քաղաքական 12:45 13/02/2021 Հայաստան
«Բաքվի բռնատիրական վարչախումբը, օգտվելով Հայաստանում դեռևս իրեն իշխանություն համարող վարչախմբի ապաշնորհությունից, փորձում է հոգեբանական ճնշում գործադրել մեր բնակչության վրա՝ Սյունիքի մարզում տարբեր խորամանկություններով սադրիչ ցուցանակներ տեղադրելու միջոցով։
Այսպես կոչված, «ցուցանակային պատերազմի» սկիզբը, որոշ ժամանակ առաջ փաստացի ազդարարեց անձամբ Բաքվի բռնապետը՝ որպես արդեն օրինաչափություն դարձող սեփական անպատկառ և անարգ վարքագծի դրսևորում ոտնակոխ անելով «Հայկազյան» գրառումով  ցուցանակը Արցախի Հանրապետությունից ժամանակավորապես բռնազավթված տարածքներից մեկում։
Ադրբեջանական այս «ցուցանակներն», ըստ էության, առ ոչինչ են, որովհետև հայկական Վերանվաճումից հետո դրանք միանշանակորեն հայտնվելու են աղբանոցներում, քանզի հենց թուրքի առածն է պնդում՝ tülkü hiyləgərdir, amma dərisi satılır «Աղվեսը որքան էլ խորամանակ լինի, նրա մորթին վաճառվում է»։
Բաքվի բռնատիրական վարչախումբը, օգտվելով Հայաստանում դեռևս իրեն իշխանություն համարող վարչախմբի ապաշնորհությունից, փորձում...

Политика 13:57 13/02/2021 Армения
«Диктаторский режим Баку, пользуясь бездарностью пока еще считающего себя властью в Армении режима, пытается оказать психологическое давление на наше население – посредством установления с помощью различных уловок провокационных указателей в Сюникской области РА.
Фактически, о начале так называемой «войны указателей» некоторое время назад объявил лично диктатор Баку, топчущий указатель с надписью «Айказян» на одной из временно оккупированных у Республики Арцах территорий – как проявление своего уже становящегося закономерностью неуважительного и непристойного поведения.
Эти азербайджанские «указатели», по сути, – бесполезны, потому что после армянского Перезавоевания они однозначно окажутся на свалках, как гласит как раз турецкая пословица: tülkü hiyləgərdir, amma dərisi satılır (Каким бы хитрым ни был лис, его шкуру продают)».