Քաղաքական 18:15 13/02/2021 Տարածաշրջան
ԱՄՆ-ը Վրաստան է առաքել 100 MK19 նռնականետ և 200 M2 գնդացիր: «Գազետա ռու»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնում են Վրաստանում Ամերիկայի դեսպանությունից:
Նշվում է, որ երկու երկրների զինվորականները համատեղ վարժանքներ են անցկացրել Թբիլիսիի մերձակայքում գտնվող Վազիանի բազայում:
«Այս զորավարժությունը հաստատում է համագործակցությունը և գործընկերությունը պաշտպանության և անվտանգության ոլորտում»,- հայտնել են ԱՄՆ դեսպանատնից:
Ընդգծվել է, որ Վրաստանի վերազինումը համապատասխանում է ՆԱՏՕ-ի չափանիշներին: Զենքը նվիրաբերվել է որպես ամերիկյան օգնություն վրացական բանակին: Այդ նպատակների համար Վաշինգտոնը հատկացրել է 18 միլիոն դոլար:

Society 20:25 13/02/2021 Region
The Georgian Ministry of Defense said on February 11 that with the US support it received M2 large-caliber and M249 light machine guns, as well as Mk 19 automatic grenade launchers, Civil.ge reported.
The Ministry said its forces are already being equipped with the said US-made arms, as part of the ongoing military modernization process, aiming to increase Georgia’s defense capabilities and interoperability with partners.
Combat Training Center’s (CTC) US and Georgian instructors conducted test fires using the new equipment at the Vaziani Military Base near Tbilisi, with Defense Minister Irakli Garibashvili and Georgian Defense Forces Chief Major General Giorgi Matiashvili in attendance.