Քաղաքական 15:14 25/02/2021 Հայաստան
«Հարգելի ժողովուրդ, մենք այսօր կանգնած ենք աննկարագրելի ծանր իրավիճակի առաջ: Գլխավոր շտաբն իր հայտարարությամբ ուղղակիորեն այս իշխանությանը շանս է տվել դադարեցնելու հայ  ժողովրդի ու հայ պետականությունների կործանումը և հեռանալու քաղաքական ճանապարհով»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց քաղաքական վերլուծաբան Կարեն Բեքարյանը:
Նա նշեց, որ ԳՇ-ն գործողություն չի արել՝ հայտարարել է ու տվել է շանս:
«Երբ վարչապետ կոչեցյալը հայտարարություն է անում՝ փորձելով կողմնակիցներին հավաքել Հանրապետության հրապարակում, ուղղակիորեն սադրում է քաղաքացիական պատերազմ:
Այս երկիրը դավաճանությամբ և Ալիևի ֆեյքով տարել է այնպիսի պարտության, որ այդ պարտության  էջն անգամ շուռ չի գալիս: Շարունակվող պարտություն է:
Չգիտեմ՝ որտեղից է այդ կուտակված և հավաքված վրեժը սեփական հայրենիքի և սեփական ժողովրդի նկատմամբ, որ դա  չբավարարվեց անգամ  Եռաբլուրում պառկած տղաներով, այսօր փորձ է տարվում սեփական երկրի ներսում, տարածքում մտցնել այս վտանգը, որ կարող է հանկարծ լինել արյունահեղություն, բախումներ:
Չտրվել այս սադրանքին, սա արվում է միտումնավոր»,- ասաց Կարեն Բեքարյանը:
Նա կոչով դիմեց իրավապահներին, բոլոր մարզերի բնակիչներին՝ միասնական լինել ու դադարեցնել, կանգնեցել երկրի կործանումը:
«Սրանք ունակ են այս երկիրը փլատակների վերածել մինչև վերջ»,- ընդգծեց նա:
Կարեն Բեքարյանի խոսքով, ԱԱԾ-ից, ոստիկանությոնից ակնկալվում է հայտարարություն, գլխավոր դատախազից ու դատախազությունից ակնկալվում է հայտարարություն և գործողություն, նախագահից ակնկալվում է հայտարարոթյուն և գործողություն:

Politics 16:47 25/02/2021 Armenia
Opposition activist and political analyst Karen Bekaryan accused Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan of “directly provoking a civil war” in the country after the premier urged supporters to rally at Yerevan’s Republic Square in the wake of a call of the Armenian army’s General Staff for his resignation.
The opposition Homeland Salvation Movement also urged supporters to gather at Liberty Square in Yerevan today to voice support for the army’s top brass.
Speaking to reporters, Bekaryan backed the call, noting by its statement the General Staff “gave a chance to the authorities to stop the destruction of the Armenian statehood” and step down peacefully.
“When the so-called prime minister makes a statement urging supporters to gather at Republic Square, he directly provokes a civil war,” the analyst said, warning it could lead to “clashes and bloodshed” and urging the people not to “succumb to provocations”.
Also, he called on the law enforcement agencies and residents of Armenia’s regions to stand by the military and “stop the destruction of the country.”