Քաղաքական 16:20 27/02/2021 Տարածաշրջան
Ռուսաստանի Պաշտպանության նախարար, գեներալ Սերգեյ Շոյգուն Հայաստանի պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանի հետ հեռախոսազրույցում քննարկել է տարածաշրջանում և ռուս խաղաղապահների կողմից խնդիրներ կատարելու գոտում առկա իրավիճակը: Լուրը հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը:
«Զրույցի ընթացքում կողմերը քննարկել են առկա իրավիճակը Արցախում և այն տարածքներում, որոնք գտնվում են ռուս խաղաղապահների իրավասության գոտում, ինչպես նաև երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր», - շաբաթ օրը հայտարարել է Ռուսաստանի Պաշտպանության նախարարությունը:
Մինչ այդ,  երկու պաշտպանական գերատեսչությունների ղեկավարները հեռախոսազրույց են ունեցել փետրվարի 25-ին: Ըստ հայկական ռազմական գերատեսչության մամուլի ծառայության՝ Շոյգուն և Հարությունյանը քննարկել էին Հայաստանի ներքաղաքական իրավիճակը:

Политика 15:37 27/02/2021 В мире
Министр обороны РФ генерал армии Сергей Шойгу обсудил обстановку в регионе и районах выполнения задач российскими миротворцами в Нагорном Карабахе в телефонном разговоре с главой военного ведомства Армении Вагаршаком Арутюняном.
"В ходе беседы обсуждены вопросы двустороннего сотрудничества, текущая обстановка в регионе и районах выполнения задач российскими миротворцами в Нагорном Карабахе, а также другие вопросы, представляющие взаимный интерес", - сообщили в субботу в Минобороны РФ. Информацию передает ТАСС.
До этого руководители двух оборонных ведомств созванивались 25 февраля. По данным пресс-службы армянского военного ведомства, тогда Шойгу и Арутюнян обсудили внутриполитическую ситуацию в Армении.