Տնտեսություն 10:18 01/03/2021 Հայաստան
ՀՀ վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալներով Հայաստանի տնտեսական ակտիվության ցուցանիշը 2021 թվականի հունվարին նախորդ տարվա նույն ամսի համեմատ նվազել է 7.5%-ով:
Մասնավորապես, արդյունաբերական արտադրանքի ծավալը նվազել է 10.8%-ով, ծառայությունների ծավալը՝ 10.3 %-ով, իսկ առևտրի շրջանառությունը՝ 15.1%-ով:
Ըստ Վիճակագրական կոմիտեի՝ սպառողական գների ինդեքսն աճել է 4.5 %-ով, արդյունաբերական ապրանքներինը՝ 5.5%-ով:
Հրապարակված տվյալներով, 2020 թվականի հունվարի համեմատ այս տարվա հունվարին եղել է ընդամենը երկու փոքր դրական ցուցանիշ՝ 0.8%-ով ավելացել են շինարարության, 2.2 %-ով՝ էլեկտրաէներգիայի արտադրության ծավալները։
Վիճակագրական կոմիտեն հայտնում է, որ դիտարկված ժամանակահատվածում միջին ամսական աշխատավարձը Հայաստանում նվազել է 3.8%-ով, որից պետական հատվածում անկումը կազմել է 0.1%, իսկ ոչ պետականում՝ 4.4 %:
Արտաքին առևտրաշրջանառությունն էլ նվազել է 16.8 %-ով, որից արտահանումը՝ 11.3 %-ով,  ներմուծումը՝ 20%-ով:

Economy 12:04 01/03/2021 Armenia
Armenia's economic activity has dropped by 7.5% in January 2021 to compare with January 2020 data, according to the summery of preliminary, operative data released by the Statistical Committee of the Republic of Armenia.
According to the source, the volume of industrial output has dropped by 10.3%, while the trade turnover by 15.1% As the Statistical Committee said, the consumer price index rose by 4.5%, the producer’s price index for industrial products  - by 5.5%
The only slight growths in the indicated period were registered in the volumes of gross construction (0.8%) and electricity production (2.2%).
According to the NSC data, the average monthly salary in Armenia dropped by 3.8% in the indicated period. In the public sector the average salary decreased by 4.4%, in the private sector the average wage dropped by 0.1%.
As for the external trade turnover, it dropped by 16.8% in 2020 with the exports decreasing  by  11.3% and imports by 20%.