Տնտեսություն 10:30 13/03/2021 Հայաստան
Հայաստանի Հանրապետությունում համաճարակաբանական իրավիճակի վատթարացման և զանգվածային միջոցառումների անցկացման սահմանափակումների հետ կապված, ինչպես նաև նոր կորոնավիրուսային վարակի տարածումը կանխելու նպատակով, ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը որոշում է կայացրել «ArmHiTec-2021» սպառազինության և պաշտպանական տեխնոլոգիաների III միջազգային ցուցահանդեսի անցկացումն հետաձգել:
Այն կանցկացվի 2022 թվականի մարտի 31-ից ապրիլի 2-ը ընկած ժամանակահատվածում: Լուրը հայտնում է ArmHiTec-ի պաշտոնական կայքէջը:
Ցուցահանդեսը պետք է տեղի ունենար 2021 թ. Մարտի 25-ից մարտի 27-ը, հայտարարվել էր, որ դրա ժամանակ ներկայացվելու էր Հայաստանի և այլ երկրների արդյունաբերական ձեռնարկությունների ավելի քան 60 ցուցանմուշ, մասնակցելու էին ավելի քան 20 երկրների պաշտոնական պատվիրակություններ: ծավալուն բիզնես և բանակցային ծրագրեր:
«ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը կարևորում է ռազմատեխնիկական համագործակցության զարգացումը և վստահություն հայտնում, որ հաջորդ տարի ArmHiTec ցուցահանդեսը կանցկացվի միջազգային սուբյեկտների մասնակցությամբ և աշխարհի պաշտպանության և անվտանգության առանցքային արտադրողների ներկայացմամբ»,- նշված է հայտարարությունում:

Economy 12:01 13/03/2021 Armenia
Armenia's Ministry of High Technology Industry has canceled the 3-rd International Exhibition of Arms and Defence Technologies "ArmHiTec-2021" due to the deterioration of the epidemiological situation in Armenia and the introduction of restrictions on mass events holding in order to prevent the spread of new coronavirus infection in the country. The even will take place on 31 March - 02 April, 2022, the Exhibition website said.
It is noted that the exhibition was initially planned to be held in the period 25-27 March, 2021 with more than 60 exhibitors - industrial enterprises of Armenia and other countries. Official delegations from more than 20 countries were going to attend the exhibition and take active part in extensive business and negotiation programs.
"The Ministry of High Technology Industry of the Republic of Armenia emphasizes the importance of the development of military-technical cooperation and expresses confidence in successful accomplishment of "ArmHiTec" exhibition next year with wide international participation and representation of key global manufacturers in defense and security field," the source added.