Քաղաքական 16:38 24/03/2021 Հայաստան
Տեղեկությունը, թե վրաց-ռուսական սահմանին թուրք վարորդը սպանել է հայ վարորդի, չի հաստատվել։ Այս մասին Tert.am-ին տեղեկացրել է ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը։
«Վրաստանում և Ռոստովում ՀՀ դիվանագիտական ներկայացուցչությունները կապ են հաստատել այդ երկրների պատկան մարմինների հետ ու այդ տեղեկատվությունը չի հաստատվել»,-ասել է Նաղդալյանը:
Հիշեցնենք, որ «360tv» ալիքը գրել է, որ ռուս-վրացական սահմանին բեռնատարների վարորդների միջև տեղի է ունեցել ծեծկռտուք, որի հետևանքով վարորդներից մեկը սպանել է մյուսին։ Սըտ աղբյուրի, սպանվածը հայ վարորդ է եղել։

Society 16:57 24/03/2021 Region
Reports alleging a truck driver from Turkey has killed an Armenian were not confirmed, Spokesperson at the Foreign Ministry Anna Naghdalyan told Tert.am news outlet.
"Armenia's diplomatic missions in Georgia and Rostov-on-Don contacted the respective bodies of the countries, and the information was not confirmed," Anna Naghdalyan said, as quoted by the source.
To note, 360tv Channel earlier reported about a brawl erupted among truck drivers on the Russian-Georgian border crosspoint in which Armenian driver was reportedly killed by a Turk.