Առողջություն 15:00 27/03/2021 Արցախ
Արցախում մարտի 26-ին կատարվել է 64 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 6 դեպք: Վարակակիրները  նախկինում հաստատված օջախների կոնտակտավորներ են: Այս մասին հայտնում են ԱՀ առողջապահության նախարարությունից։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 23 վարակակիր, իսկ թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:
Արցախում այս տարվա ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է  4384 քաղաքացու հետազոտություն, որից 589-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։
Արցախի Հանրապետությունում, ընդհանուր առմամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2473 դեպք: Կատարվել է 21 832 թեստավորում:
Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունը կրկին հորդորում է հետևել ցուցումներին՝ նոր բռնկումներից խուսափելու և օր առաջ կորոնավիրուսային վարակը կանխելու համար:

Здоровье 15:17 27/03/2021 НКР
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)), в Арцахе за минувшие сутки выявлено 6 новых случаев заражения коронавирусом.
В результате 64 тестов, проведенных в Арцахе 26 марта, выявлено 6 случаев заражения коронавирусом. Инфицированные контактировали с зараженными из ранее выявленных очагов.
Как сообщает министерство здравоохранения Арцаха, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 23 пациента, больные с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
В целом в Арцахе с начала пандемии подтверждено 2473 случая заражения COVID-19, проведено 21 832 теста.
Минздрав Республики Арцах снова призывает выполнять инструкции во избежание новых вспышек и предотвращения заражения коронавирусом.