Առողջություն 11:07 30/03/2021 Հայաստան
Հայաստանում երեկ կատարվել է 4658 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 750 նոր դեպք: Առողջացել է 509 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 29 մարդ: Նրանցից 8-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, մարտի 30-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 191491 դեպք, որոնցից 172605-ն` առողջացած, 3497-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 890 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4387 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 14499 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 847475 թեստավորում:

Здоровье 11:55 30/03/2021 Армения
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 750 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 4658 тестах), выздоровели 509 человек.
За минувшие сутки скончались 29 пациентов с коронавирусом, у 8 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни.
По положению на 11:00 вторника, 30 марта, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 191491. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 172605 человек. Число случаев с летальным исходом составило 3497.
Зарегистрированы также случаи смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 890.
По официальным данным, с начала пандемии в Армении скончались 4387 человек с коронавирусом.
Фактически на лечении на данный момент находятся 14499 пациентов. В общей сложности было проведено 847475 тестирований.