Առողջություն 11:09 31/03/2021 Հայաստան
Հայաստանում երեկ կատարվել է 6354 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1148 նոր դեպք: Առողջացել է 459 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 20 մարդ: Նրանցից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, մարտի 31-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 192639 դեպք, որոնցից 173064-ն` առողջացած, 3515-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 892 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4407 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 15168 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 853829 թեստավորում:

Health 11:40 31/03/2021 Armenia
Armenia has confirmed 1,148 new cases of coronavirus in a 24-hour period, bringing the national tally to 192,639 as of 11 a.m. Wednesday, March 31, the Ministry of Health reports.
459 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 173,064.
The COVID-19 death toll has increased by 18 to 3,515. The figure does not include the deaths of 892 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
The number of active cases is 15,168. As many as 853,829 tests have been performed in the country since the disease outbreak.