Առողջություն 11:14 08/04/2021 Հայաստան
Հայաստանում երեկ կատարվել է 4943 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1231 նոր դեպք: Առողջացել է 816 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 32 մարդ: Նրանցից 4-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ապրիլի 8-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 200129 դեպք, որոնցից 179043-ն` առողջացած, 3675-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 940 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4615 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 16471 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 889872 թեստավորում:

Health 12:30 08/04/2021 Armenia
The number of coronavirus cases in Armenia has continued to climb taking the total number of infections over 200 thousand since the pandemic began. As the Ministry of Health reported, in a 24-hour period, the country has confirmed 1,231 new cases, bringing the national tally to 200,129  as of 11 a.m. Thursday, April 8, 816 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 179,043.
The COVID-19 death toll has increased by 32 to 3,675. The figure does not include the deaths of 940 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
The number of active cases is 16,471. As many as 889,872 tests have been performed in the country since the disease outbreak.