Առողջություն 11:14 08/04/2021 Հայաստան
Հայաստանում երեկ կատարվել է 4943 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1231 նոր դեպք: Առողջացել է 816 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 32 մարդ: Նրանցից 4-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ապրիլի 8-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 200129 դեպք, որոնցից 179043-ն` առողջացած, 3675-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 940 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4615 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 16471 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 889872 թեստավորում:

Здоровье 12:38 08/04/2021 Армения
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтвержден 1231 новый случай заражения коронавирусом (при проведенных 4943 тестах), выздоровели 816 человек.
За минувшие сутки скончались 32 пациента с коронавирусом, у 4 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни.
По положению на 11:00 четверга, 8 апреля, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 200129. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 179043 человека. Число случаев с летальным исходом составило 3675.
Зарегистрированы также случаи смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 940.
По официальным данным, с начала пандемии в Армении скончались 4615 человек с коронавирусом.
Фактически на лечении на данный момент находится 16471 пациент. В общей сложности было проведено 889872 тестирования.