Առողջություն 11:13 12/04/2021 Հայաստան
Ապրիլի 11-ին կատարվել է 3461 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 510 նոր դեպք:
«Ունենք 873 առողջացած և 18 մահվան դեպք»,- նշում են Առողջապահության նախարարությունից։
Ապրիլի 12-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 203327 դեպք, որոնցից 182836-ն` առողջացած, 3753-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 15785 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 906177 թեստավորում:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 953 է:

Armenia has confirmed 510 new cases of coronavirus in a 24-hour period, bringing the national tally to 203,327 as of 11 a.m. Monday, April 12, the Ministry of Health reports.
873 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 182,836.
The COVID-19 death toll has increased by 18 to 3,753. The figure does not include the deaths of 953 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
The number of active cases is 15,785. As many as 906,177 tests have been performed in the country since the disease outbreak.