Հասարակություն 17:43 23/04/2021 Արցախ
23.04.2021. Որոնումների արդյունքում հայտնաբերվել է 2 զինծառայողի աճյուն, ևս 3 աճյուն Ադրբեջանը փոխանցել է հայկական կողմին
Այսօր Հադրութի շրջանում իրականացված որոնողական աշխատանքների արդյունքում Արցախի փրկարարները հայտնաբերել և տարհանել են 2 հայ զինծառայողի աճյուն: Հետկեսօրին ևս 3 աճյուն ադրբեջանական կողմը Մարտակերտի ուղղությունից փոխանցել է հայկական կողմին: Արցախի Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից հայտնում են, որ կնշանակվի դատաբժշկական փորձաքննություն՝ վերջիններիս ինքնությունը պարզելու նպատակով:
2020 թվականի նոյեմբերի 13-ից առ այսօր, որոնումների ընթացքում հայտնաբերված կամ Ադրբեջանի կողմից փոխանցված զինծառայողների, կամավորների և քաղաքացիական անձանց աճյունների ընդհանուր թիվը դարձավ 1551:

Общество 18:49 23/04/2021 НКР
В результате поисковых работ, проведенных в Гадрутском районе, спасатели Арцаха обнаружили и эвакуировали останки двух армянских военнослужащих. Об этом сообщили в Государственной службе по чрезвычайным ситуациям МВД Республики Арцах (НКР).
Во второй половине дня азербайджанская сторона со стороны Мартакерта передала армянской стороне 3 тела.
Будет назначена судебно-медицинская экспертиза для установления их личности.
С 13 ноября 2020 года по сегодняшний день общее количество останков военнослужащих, обнаруженных в ходе поисковых работ или переданных Азербайджаном, достигло 1551.