21.05.2021. Կորոնավիրուսի 140 նոր դեպք է գրանցվել, 10 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 2932 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 140 նոր դեպք: Առողջացել է 484 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 10 մարդ:  Նրանցից 3-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, մայիսի 21-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 221699 դեպք, որոնցից 210464-ն` առողջացած, 4371-ը` մահվան ելքով:  Մահվան ևս 1072 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5443 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 5792 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 1053007 թեստավորում:

Здоровье 11:25 21/05/2021 Армения
За минувшие сутки в Армении подтверждено 140 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 2932 тестах), выздоровели 484 человека.
За минувшие сутки скончались 10 человек, у 3 из них, согласно сообщению Минздрава Армении, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни.
По положению на 11:00 пятницы, 21 мая, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 221699. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 210464 человека. Число случаев с летальным исходом составило 4371.
Зарегистрированы также случаи смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но, согласно министерству здравоохранения, смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1072.
По официальным данным, с начала пандемии в Армении скончались 5443 человека с коронавирусом.
Фактически на лечении на данный момент находятся 5792 пациента. В общей сложности было проведено 1053007 тестирований.