21.05.2021. Կորոնավիրուսի 140 նոր դեպք է գրանցվել, 10 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 2932 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 140 նոր դեպք: Առողջացել է 484 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 10 մարդ:  Նրանցից 3-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, մայիսի 21-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 221699 դեպք, որոնցից 210464-ն` առողջացած, 4371-ը` մահվան ելքով:  Մահվան ևս 1072 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5443 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 5792 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 1053007 թեստավորում:

Health 11:32 21/05/2021 Armenia
Armenia has confirmed 140 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 221,699 as of 11 a.m. Friday, May 21, the Ministry of Health reports.
484 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 210,464. The COVID-19 death toll has increased by 7 to 4,371. The figure does not include the deaths of 1,072 other people carrying the virus.
According to the health authorities, they were caused by other diseases. Armenia now has 5,792 active cases. As many as 1,053,007 tests have been performed in the country since the disease outbreak.