Իրանի նախարարն Հայաստանում է՝  քննարկելու տարանցման ոլորտում համագործակցությունը
Իրանի ճանապարհների և քաղաքաշինության նախարար Մոհամադ Էսլամին, կիրակի երեկոյան ժամանել է Հայաստան՝ քննարկելու հյուսիս-հարավ միջանցքի մի մասում հայկական երթուղու գործարկման հարցը: Այս մասին գրում է Pars Today-ը։
Նախատեսված են Էսլամիի հանդիպումները Հայաստանի տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների, էկոնոմիկայի նախարարների պաշտոնակատարների և փոխվարչապետի պաշտոնակատար Մհեր Գրիգորյանի հետ:
Հայաստան կատարած այցի շրջանակներում, Էսլամին հայ պաշտոնյաների հետ քննարկելու է Իրանից Հայաստան փոխադրումների տարանցման, երկու երկրների միջև երթևեկության և տրանզիտի դյուրացման, ենթակառուցվածքների ավելացման, ճանապարհային վճարների կրճատման, խոչընդոտների վերացման, հայկական ենթակառուցվածքային նախագծերին մասնակցելու,  տրանսպորտային և ճանապարհային երթուղիների վերականգնման հետ կապված հարցեր:

Политика 15:12 24/05/2021 Армения
Министр дорог и городского развития Мохаммад Эслами прибыл в воскресенье вечером в Армению с целью обсуждения вопрос запуска армянского маршрута на одном из участков коридора север-юг. Об этом пишет Pars Today.
Запланированы встречи Эслами с исполняющим обязанности министра территориального управления и инфраструктур, исполняющим обязанности министра экономики и и.о. вице-премьера Мгером Григоряном.
В рамках визита в Армению Ислами со своими армянскими коллегами обсудит вопросы, связанные с транзитными перевозками из Ирана в Армению, облегчением автотрафика и транзита между двумя странами, сокращением дорожных выплат, устранением препятствий, участием в армянских инфраструктурных проектах, восстановлением транспортных и дорожных маршрутов.