Իրանի նախարարն Հայաստանում է՝  քննարկելու տարանցման ոլորտում համագործակցությունը
Իրանի ճանապարհների և քաղաքաշինության նախարար Մոհամադ Էսլամին, կիրակի երեկոյան ժամանել է Հայաստան՝ քննարկելու հյուսիս-հարավ միջանցքի մի մասում հայկական երթուղու գործարկման հարցը: Այս մասին գրում է Pars Today-ը։
Նախատեսված են Էսլամիի հանդիպումները Հայաստանի տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների, էկոնոմիկայի նախարարների պաշտոնակատարների և փոխվարչապետի պաշտոնակատար Մհեր Գրիգորյանի հետ:
Հայաստան կատարած այցի շրջանակներում, Էսլամին հայ պաշտոնյաների հետ քննարկելու է Իրանից Հայաստան փոխադրումների տարանցման, երկու երկրների միջև երթևեկության և տրանզիտի դյուրացման, ենթակառուցվածքների ավելացման, ճանապարհային վճարների կրճատման, խոչընդոտների վերացման, հայկական ենթակառուցվածքային նախագծերին մասնակցելու,  տրանսպորտային և ճանապարհային երթուղիների վերականգնման հետ կապված հարցեր:

Economy 16:34 24/05/2021 Armenia
Iranian Minister of Roads and Urban Development Mohammad Eslami arrived in Armenia on Sunday to discuss the issue of Armenian railway operation on North-South Transport Corridor, Pars Today reports.
According to the source, the Iranian official is set to hold meetings with acting ministers of territorial administration and infrastructure, minister of economy as well as the acting deputy prime minister Mher Grigoryan.
In the frames of his visit, Mohammad Eslami will discuss with Armenian officials issues related to facilitation of transit transport from Iran to Armenia, easing the regulations of traffic and transit, infrastructure development, decreasing road fees, participation in Armenian infrastructure projects as well as restoration of transport routes.