26.06.2021. Կորոնավիրուսի 93 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 2 մարդ
Հայաստանում երեկ կատարվել է 3631 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 93 նոր դեպք: Մեկ օրում առողջացել է 66 մարդ։ Արձանագրվել է մահվան 2 դեպք,  Նրանցից 1-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած  տվյալներով, հունիսի 26-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 224728 դեպք, որոնցից 216489-ն` առողջացած, 4506-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1097 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5603 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 2636 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել 1171097 թեստավորում:

26.06.2021. За сутки в Армении подтверждено 93 новых случая заражения коронавирусом
За минувшие сутки в Армении подтверждено 93 новых случая заражения коронавирусом (при проведенном 3631 тесте), выздоровели 66 человек.
За сутки от коронавируса скончались 2 человека, у одного из них, согласно сообщению Минздрава, хоть и был зарегистрирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни.
По положению на 11:00 субботы, 26 июня, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 224728. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 216489 человек. Число случаев с летальным исходом составило 4506.
Зарегистрированы также случаи смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но, согласно министерству здравоохранения, смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1097.
По официальным данным, с начала пандемии в Армении скончались 5603 человека с коронавирусом.
Фактически на лечении на данный момент находятся  2636 пациентов. В общей сложности было проведено 1171097 тестирований.