Քաղաքական 13:23 27/07/2021 Տարածաշրջան
Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) նախագահ Ռիկ Դեմսը 2021 թվականի հուլիսի 27-ին և 28-ին աշխատանքային այցով կլինի Վրաստանում: Այս մասին հայտնում է ԵԽԽՎ-ն։
Թբիլիսիում նա պետք է հանդիպի խորհրդարանի նախագահին ու վարչապետին, ինչպես նաև արտաքին գործերի, արդարադատության և ներքին գործերի նախարարներին:
Նախատեսված են հանդիպումներ նաև Մարդու իրավունքների և քաղաքացիական ինտեգրման հանձնաժողովի և Մշտական խորհրդարանական գենդերային հավասարության խորհրդի նախագահների, ինչպես նաև ԵԽԽՎ-ում Վրաստանի խորհրդարանական պատվիրակության անդամների հետ:

Politics 13:28 27/07/2021 Region
Rik Daems, the President of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE), is to make a working visit to Georgia on 27 and 28 July 2021, PACE reported.
In Tbilisi he is due to meet the Speaker of Parliament and Prime Minister, as well as the Foreign, Justice and Internal Affairs Ministers.
Meetings are also planned with the chairs of the Human Rights and Civil Integration Committee and the Permanent Parliamentary Gender Equality Council, and with members of the Georgian parliamentary delegation to PACE.