Հասարակություն 09:13 09/08/2021 Հայաստան
Հանրապետության տարածքում օգոստոսի 10-ին, 12-13-ն առանձին շրջաններում, 9-ին, 11-ին շրջանների զգալի մասում՝ կեսօրից հետո սպասվում է անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում հնարավոր է նաև կարկուտ։
Քամին՝ հարավ-արևմտյան՝ 5-10 մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ արագությամբ։
Երևան քաղաքում օգոստոսի 9-ին, 11-ին՝ կեսօրից հետո, 10-ին, 12-13-ի երեկոյան ժամերին քաղաքի առանձին հատվածներում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ հնարավոր է քամու ուժգնացում՝ 18-20 մ/վ արագությամբ:

Society 11:22 09/08/2021 Armenia
Rain with thunderstorm is predicted on August 9, 11 in separate places, in the afternoon on August 10, on 12-13, in separate places hail is also possible, Hydromet meteorological service reported on Monday.
South-west wind speed is 5-10 m/s, during the thunderstorm wind speed may reach up to 15-20 m/s. The air temperature will not change considerably, the source said.
In capital city Yerevan, on August 9, in the afternoon of 11, on 10, in the evening hours of 12-13 in separate places of the city short-term rain with thunderstorm is predicted, during the thunderstorm wind speed may reach up to 18-20 m/s.