Իրավունք 11:55 23/08/2021 Հայաստան
«Իզմիրլյան» ԲԿ նախկին տնօրեն, «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Չարչյանը կկալանավորվի։ Վերաքննիչ քրեական դատարանը՝ դատավոր Ռուբիկ Մխիթարյանի նախագահությամբ, բավարարել է Չարչյանին գրավի դիմաց ազատ արձակելու մասին որոշման դեմ դատախազության բողոքը՝ բեկանելով առաջին ատյանի դատարանի որոշումը և անփոփոխ թողել մինչդատական վարույթում Չարչյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանավորումը։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հայտնեց Չարչյանի պաշտպան Էրիկ Ալեքսանյանը։
Հիշեցնենք, որ  հուլիսի 21-ին Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի որոշմամբ Արմեն Չարչյանն ազատ էր արձակվել կալանքից 15 միլիոն դրամ գրավի դիմաց, ինչպես նաև  երկրից չհեռանալու մասին ստորագրությամբ։
Չարչյանին կալանավորեցին  համացանցում տարածված մի ձայնագրության հիման վրա, որտեղ  նա ԲԿ աշխատակիցներին տեղեկացնում է, որ ինքն ընդգրկված է «Հայաստան» դաշինքի ցուցակում, խնդրում է մասնակցել քվեարկությանը, հիշեցնում է Մայր Աթոռի դիրքորոշումը։

Law 12:13 23/08/2021 Armenia
The Yerevan Criminal Court of Appeals upheld an earlier ruling on Monday to arrest former Director at Izmirlyan Medical Center and lawmaker from opposition "Armenia" bloc Armen Charchyan,  granting the prosecutors’ appeals against a lower court’s decision to release him from custody. Judge Ruben Mkhitaryan, presiding over the high-profile trial, announced the decision on Monday, Erik Aleksanyan, Charchyan's lawyer told Pastinfo news agency.
To remind, on July 21 the Yerevan Court of General Jurisdiction  granted the petition filed by Professor Armen Charchyan's lawyers about the legality of detention as a preventive measure chosen against him and ruled to release him. Charchyan was freed on bail.
Armen Charchyan, former Director at Izmirlyan Medical Center and lawmaker from the opposition "Armenia" bloc, was arrested  by Police in June, before the snap parliamentary elections for allegedly forcing his employees to take part in the elections and vote for the "Armenia" bloc.