Առողջություն 11:59 07/09/2021 Արցախ
Արցախի Հանրապետությունում սեպտեմբերի 6-ին կատարվել է 51 թեստավորում, որի արդյունքում կորոնավիրուսային հիվանդության 3 դեպք է գրանցվել։
Արցախի առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 30 վարակակիր: Բժիշկները 4 հիվանդի առողջական վիճակը գնահատում են ծանր, իսկ թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է  11841 քաղաքացու հետազոտություն, որից 1075-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

Здоровье 16:06 07/09/2021 НКР
В Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)) 6 сентября проведен 51 тест, в результате чего выявлено 3 новых случая заражения коронавирусом.
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 30 носителей вируса. Состояние здоровья 4 пациентов медики оценивают как тяжелое, а пациенты с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
Всего в Арцахе в 2021 году в лабораториях обследование на выявление коронавируса прошли 11 841 человек, у 1075 из них результаты тестов оказались положительными.