Մենք Երևանից և Բաքվից ակնկալում ենք շուտափույթ պատասխան․ Զախարովա
Մոսկվան ակնկալում է, որ Երևանը և Բաքուն կարձագանքեն սահմանազատման հարցերի վերաբերյալ առաջարկներին, ասել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան, փոխանցում է «Ռիա Նովոստին»։
«Մենք ուշադիր հետևում ենք Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանի որոշակի հատվածներում տիրող իրավիճակին: Իրավիճակի զարգացումը մեկ անգամ ընդգծում է սահմանազատման և դրան հաջորդող սահմանագծման գործընթացի մեկնարկի անհրաժեշտությունը», -ասել է Զախարովան ճեպազրույցի ժամանակ:
Նա հիշեցրել է, որ այս հարցի վերաբերյալ ռուսական կողմը առաջարկներ է ներկայացվել ինչպես Բաքվին, այնպես էլ՝ Երևանին:

Politics 19:41 16/09/2021 Region
"Moscow expects Baku and Yerevan will respond to proposals on delimitation and demarcation of the border," Russian Foreign Ministry Spokeswoman Maria Zakharova said on Thursday.
"We are closely following the situation on certain sections of the Armenian-Azerbaijani border. The development of the situation once again stresses the need for the start of delimitation and the follow-up demarcation works," Zakharova stated during the media briefing.
"We look forward for the swift response to organize the future course of the process," added Zakharova.