Քաղաքական 12:56 17/09/2021 Հայաստան
«Այսօր տեղեկացանք, որ ՀՀ անկախության 30 ամյակի առթիվ ԱԺ բոլոր պատգամավորները ստացել են միանվագ դրամական պարգևատրում:
Արցախյան վերջին պատերազմի հետևանքով՝
զոհվել են հազարավոր հայորդիներ, որոնցից շատերը ընտանիքի միակ կերակրողն էին,
հազարավոր պատերազմի մասնակիցներ մինչ օրս կարիք ունեն որակյալ բժշկական օգնության,
տասնյակ հազարավոր տեղահանվածներ չունենալով մշտական տանիք և կայուն ապրուստի միջոց ապավինում են պետության միջոցներից և այլ աղբյուրներից ստացվող սոցիալական օգնություններին,
ինչպես նաև առկա են բազմաթիվ այլ սոցիալական խնդիրներ, որոնք պահանջում են հրատապ լուծումներ:
Հաշվի առնելով այս ամենը, «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավորները չեն կարող լինել այն ազգընտիր պատգամավորների շարքում, որոնք շարունակում են ստանալ պարգևավճարներ, ապրել սովորական կյանքով՝ կարծես ոչինչ տեղի չի ունեցել:
«Պատիվ ունեմ» խմբակցությունը հայտարարում է, որ փոխանցված պարգևավճարները ուղղվելու են վերը նշված սոցիալական խնդիրների լուծմանը»։

Политика 14:47 17/09/2021 Армения
Фракция Национального Собрания Армении «Честь имею» на своей странице в Facebook распространила заявление, в котором говорится:
«Сегодня узнали, что по случаю 30-летия Независимости Республики Армения все депутаты Национального Собрания Армении получили единовременную денежную премию.
Вследствие последней Арцахской войны
погибли тысячи сынов армянского народа, многие из них были единственными кормильцами семьи,
тысячи участников войны по-прежнему нуждаются в качественной медицинской помощи,
десятки тысяч вынужденных переселенцев, не имея постоянной крыши над головой и стабильного источника доходов, полагаются на средства государства и социальную помощь из иных источников,
а также имеются многочисленные иные социальные проблемы, требующие безотлагательных решений.
Учитывая все это, депутаты от фракции "Честь имею" не могут быть в числе тех народных избранников, которые продолжают получать премии, жить обычной жизнью, как ни в чем не бывало.
Фракция "Честь имею" заявляет, что перечисленные премии будут направлены на решение указанных социальных проблем».