28.09.2021. Կորոնավիրուսի 772 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 15 հիվանդ
Հայաստանում սեպտեմբերի  27-ին երեկ կատարվել է 4988 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 772 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 425 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 15 դեպք։ Նրանցից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են  կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, սեպտեմբերի 28-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 259 779 դեպք, որոնցից 240 730-ն` առողջացած, 5277-ը` մահվան ելքով:  Մահվան ևս 1205 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 6482 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 12567 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 698 811 թեստավորում:

Здоровье 11:31 28/09/2021 Армения
За минувшие сутки в Армении подтверждено 772 новых случая заражения коронавирусом (при проведенных 4988 тестах), выздоровели 425 человек.
При этом за сутки от коронавируса скончались 15 человек, у 2 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1205.
С начала пандемии в Армении, согласно официальным данным, скончались 6482 зараженных коронавирусом пациентов.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 вторника, 28 сентября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 259 779. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 240 730 человек. Число случаев с летальным исходом составило 5277.
Фактически на лечении на данный момент находятся 12 567 пациентов. В общей сложности было проведено 1 698 811 тестирований.