Իրավունք 16:24 15/11/2021 Հայաստան
«Որպեսզի պատկերացնեք իրավիճակի խեղման աստիճանը` վերաքննիչ քրեական դատարանի ամենահայտնի դատավորը կալանավորեց պատգամավոր Արթուր Սարգսյանին»:
Հիշեցնենք, որ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, Սիսիանի նախկին քաղաքապետ Արթուր Սարգսյանը հոկտեմբերի 14-ին ազատվել էր կալանքից 20 միլիոն դրամ գրավով:
Արթուր Սարգսյանը ձերբակալվել էր հուլիսի 16-ին, այնուհետև կալանավորվել: Նրան մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 308-րդ հոդվածի 2-րդ մասով և 314-րդ հոդվածի 1-ին մասով՝ դաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելու  և Պաշտոնեական կեղծիք կատարելու դեպքով։

Politics 17:05 15/11/2021 Armenia
Member of 'Armenia' opposition bloc, former head of Sisian community of Armenia’s southeastern Syunik Province will be arrested again, lawmaker from Armenia bloc Aram Vardevanyan informed. The decision has been made following the ruling of the Court of Appeals.
To remind, Artur Sargsyan has been under detention since July, charged with abuse of office and fraud under Article 308 (Part 2) and Article 314 (Part 1) of Armenia’s Criminal Code. The Prosecutor's Office later filed a motion to the Central Electoral Commission to strip Sargsyan of immunity and the CEC granted the petition. The Court released Sargsyan on bail amounting to 20 man AMD on October 20.