Լավրովը հայտնում է՝ Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի մասնակցությամբ հանդիպում կկայանա
Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի մասնակցությամբ հանդիպում կկայանա, սակայն դրա համար կողմերի համաձայնությունն  է անհրաժեշտ: Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, նման համոզմունք է հայտնել  ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը։
«Դուք ասացիք, որ, ըստ Կրեմլի մեկնաբանության, առաջիկա հնարավոր եռակողմ հանդիպման համար կոնսենսուս է անհրաժեշտ: Կարող եմ հաստատել, որպեսզի կոնսենսուս լինի, պետք է բոլոր նրանք, ովքեր պատրաստվում են հանդիպել, համաձայնեն դրան: Ես վստահ եմ, որ նման հանդիպում կկայանա»,-ասել է նա ասուլիսի ժամանակ։
Ավելի վաղ ՌԴ նախագահի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը հայտարարել էր, որ Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի մասնակցությամբ եռակողմ գագաթաժողովը ինչ-որ փուլում անհրաժեշտ կլինի, սակայն դրա համար անհրաժեշտ է բոլոր կողմերի համաձայնությունը:

Lavrov says trilateral summit of Russia, Armenia and Azerbaijan will take place
A meeting between Armenia and Azerbaijan will take place for which the consent of the all sides is necessary, Russian FM Sergey Lavrov stated on Friday, according to Ria Novosty news agency.
"I can confirm that for reaching a consensus [of holding a meeting] all parties who are set to participate, should agree to that. I am certain that such a meeting will take place," Lavrov said.
To remind, earlier, Kremlin spokesperson Dmitry Peskov told journalists that a trilateral summit between the leaders of Armenia. Russia and Azerbaijan would take place at a certain stage.