Հասարակություն 16:20 25/11/2021 Հայաստան
«ՖՄ-105.5» ռադիոկայանով մեկ ամսից ավելի է շաբաթական երեք անգամ թողարկվում է «Հայաստանի եվրոպական ապագա» հաղորդաշարը: Նախատեսված 30 հաղորդումից արդեն եթեր է հեռարձակվել 15-16-ը:
Ռադիոկայանի խմբագիր Արմեն Հովհաննիսյանը Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց, որ սա իրենց առաջին ծրագիրը չէ նվիրված CEPA-ին՝ ՀՀ-ԵՄ համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրին:
«2018 թվականին մի ծրագիր արել ենք Եվրոպական միության դեսպանատան հետ: Շատ տարբեր հաղորդումներ էին ներառված ծրագրում, նաև մշակույթի հետ կապված:
Մեր ողջ խմբագրության կարծիքն է, որ Հայաստանի միակողմանի կախվածությունը՝ քաղաքական, տնտեսական և այլ հետևանքներով, ՌԴ-ից, ԵԱՏՄ-ից շատ վատ է, Հայաստանը պետք է առնվազն դիվերսիֆիկացնի իր կապերը և CEPA-ն հոյակապ հնարավորություն է դա անելու համար»,- ասաց նա:

Общество 16:41 25/11/2021 Армения
Уже больше месяца по радио «ФМ-105.5» трижды в неделю выходит цикл передач «Европейское будущее Армении». Из предусмотренных 30 выпусков уже вышло в эфир 15-16.
Редактор радиостанции Армен Ованнисян в беседе с Panorama.am заявил, что это не первая их программа, посвященная CEPA – Соглашению о всеобъемлющем и расширенном сотрудничестве РА-ЕС.
«В 2018 году мы сделали программу с посольством Евросоюза в Армении. Множество разных выпусков включено в программу, в том числе, о культуре.
По мнению всей нашей редакции, очень плохо, что Армения находится в односторонней зависимости от РФ, ЕАЭС в политическом, экономическом и прочем планах. Армения должна как минимум диверсифицировать свои связи, и  CEPA является отличной возможностью для этого»,- сказал он.