Հասարակություն 10:30 13/12/2021 Հայաստան
Դեկտեմբերի 10-ին և 11-ին Սարուշեն համայնքի բնակիչները Ամարասի հովտում իրենց պատկանող  հողամասերում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարելու ժամանակ ադրբեջանցիներ կրակ են բացել տրակտորների ուղղությամբ։ Այս մասին տեղականում ենք «Սարուշեն համայնք» ֆեյսբուքյան էջից
«Դեկտեմբերի 10-ի արձակված կրակահերթերի պատճարով վնասվել է տրակտորներից մեկի կողային հայելին։ Դեկտեմբերի 11-ին նշված տեղամասում նաև առաջ են եկել դեպի տրակտորիստներին, ինչի հետևանքով տրակտորներից մեկը մնացել է դաշտում։ Բարեբախտաբար,  մարդկային կորուստներ և վիրավորներ չկան»,- նշված է ֆեյսբուքյան էջում։

Society 13:38 13/12/2021 NKR
On December 10 and 11, the Azerbaijani military opened fire at tractors of the residents of Artsakh’s Sarushen community while the latter were carrying out agricultural works on their land plots in Amaras valley, the Sarushen community administration reported.
"As a result of the shootings on December 10, the side mirror of one of the tractors was damaged. On December 11, in the same area, the Azerbaijanis approached the tractor drivers, as a result of which one of the tractors remained in the field. Fortunately, there were no casualties," it said in a Facebook post.