Մշակույթ 16:32 21/12/2021 Հայաստան
Կ. Ստանիսլավսկու անվան ռուսական դրամատիկական թատրոնը Ամանորին կներկայացնի «Մաուգլի» ներկայացումը՝ ըստ Ռեդյարդ Քիփլինգի ստեղծագործությունների: Բեմադրությունն ու բեմականացումը՝  Նորա Գրիգորյանի: Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեցին թատրոնի մամուլի ծառայությունից։
Մաուգլին անգլիացի գրողի՝ չարի դեմ պայքարի ու հաղթանակի մասին պատմող գազանների կյանքին նվիրված  պատմվածքների շարքի գլխավոր հերոսն է: Հեքիաթում Քիփլինգն ընդգծել է մարդու հզորությունը և չարին միասնաբար հաղթելու կարևորությունը:
Հեքիաթի հերոսները կենդանիներ են, բայց մարդու նման են իրենց պահում՝ սիրում են, ատում, դավեր դյութում, նույնիսկ առասպելներ պատմում։ Մարդ Մաուգլին և վայրի կենդանիները ապրում են միևնույն արդարացի օրենքներով։
Ներկայացման մեջ խաղում են թատրոնի երիտասարդ դերասանները։
Ներկայացման բեմանկարիչը Արթուր Հարությունյանն է, զգեստների նկարիչը` Լուսինե Կարապետյանը, երաժշտական ձևավորումը՝ Նորա Գրիգորյանի, պլաստիկան` Արա Ասատուրյանի:
Ներկայացումը նախատեսված է 4+ անձանց համար: Ներկայացումից առաջ փոքրիկներին հյուր կգան Ձմեռ պապն ու Ձյունանուշը։

Культура 16:38 21/12/2021 Армения
Ереванский русский драматический театр им.К. Станиславского представит спектакль «Маугли» по мотивам произведений Редьярда Киплинга.  Об этом Panorama.am сообщили в пресс-службе театра.
Постановка и инсценировка- Норы Григорян. Маугли - главный герой серии рассказов английского писателя, посвященных жизни зверей и повествующих о борьбе со злом и победе над ним. В сказке Киплинг подчеркнул могущество человека и важность совместного противостояния злу.
Герои сказки - животные, но ведут они себя как люди: любят, ненавидят, строят козни  и даже рассказывают легенды. Дикие животные и человек Маугли живут по одним и тем же справедливым законам.
В спектакле задействованы молодые артисты театра.
Сценограф спектакля - Артур Арутюнян, художник по костюмам - Лусине Карапетян, музыкальное оформление - Норы Григорян, пластика - Ара Асатуряна.